Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Második gyermek születése...

Második gyermek születése esetén hogy alakul a yged/tgyás?

Figyelt kérdés
Segítségeteket kérem, nem találtam pont passzoló írást, így kénytelen vagyok kérdezni. Első gyermek 2013.09.02-án született, tehát most volt 2 éves, a munkáltatómtól most tudtam meg, hogy nem tud visszavenni dolgozni. Szeretnénk 2. gyereket is és gondolkozunk, hogy most indulna a projekt a fentiek miatt. Szóval ha a gyerek 3. szülinapja előtt születik mikre vagyok jogosult? Megpróbáljak visszamenni táppénzre? Tanácstalan vagyok HELP! Köszönöm!
2015. szept. 18. 08:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom: ha a munkaviszonyod nem szűnt meg (ami gondolom Gyes alatt nem), és a 3.szülinap előtt megszületik a kistesó, lényegèben ugyanazokat a juttatásokat kapod, mint az elsőnél. A Csed Gyed számítás alapja az az idő, amikor dolgoztál. Viszont, ha a 3.szülinap elmúlik és a főnököd nem tud visszavenni, kirúg, akkor nincs biztosított jogviszonyod, így vàltoznak a dolgok. Persze minden attól függ, hogy terhes vagy-e már, vagy más munkahelyre el tudsz-e menni.
2016. febr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!