Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szükségem lenne egypár jó...

Valentiina kérdése:

Szükségem lenne egypár jó tanácsra. Na szóval 24 hetes kismama leszek amikor lejár a közmunka foglalkoztatásom. Azt szeretném meg tudni hogy közmunkából el lehet e menni Gyedre? 8 hónapom van bedolgozva igenyben vehetem erre a táppénzt?

Figyelt kérdés

2015. szept. 20. 08:52
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
S.O.S nagyon szükséges lenne a válaszokra.. kétségben vagyok esve..!!Mert ha nem jar akkor keresnem kell kb 90 napig egy munkahelyet..!!!
2015. szept. 20. 09:02
 2/14 anonim ***** válasza:

Erre nem fogsz kapni.

Az nem elég, hogy neked van x hónapod ledolgozva, gyedet abban az esetben kapsz, ha te a szülésedkor is biztosítási jogviszonyban vagy. És te nem leszel nagy valószínűséggel.

És a 8 hónap, ha csak az elmúlt 2 évben ennyit tudsz felmutatni, akkor az nem hiszem, hogy elég a gyedhez.

Nagy valószínűséggel gyest, családi pótlékot és egyszeri anyasági támogatást fogsz kapni.

2015. szept. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Tappenzre mehetsz annyi időre, amennyit ledolgoztal, de csak addig, amíg van biztositasod. Tehát ha az a terv, hogy amikor lejár a kozmunka tappenzre mész, az nem működik. Gyed se jár, ha nincs elő munkaviszonybol származó biztositasod. Tehát gyest fogsz csak kapni.
2015. szept. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Amúgy érdekes elgondolás, hogy ha nem jár a gyed, akkor kell keresnek kb 90 napra egy munkahelyet. Felelős nő ezt úgy csinálja, hogy először dolgozik, hogy legyen gyede. Ha nem talál munkát és csak a kozmunka programba fér bele, akkor meg nem vállal gyereket a semmire.
2015. szept. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerintem elég felelős anyuka vagyok.. hiszen nagyon sok kezelést meg kellett tennem hogy most anyuka lehessek !

A páromnak biztos állása van !!! Nem szeretnénk terheség idején tétlenül itthon ülni ! Ennyi az egész !

2015. szept. 20. 11:21
 6/14 anonim ***** válasza:
59%

Persze, azért vagy kozmunka és azért akarsz tappenzre menni, mert nem akarsz otthon Ülni és semmit tenni. Az, hogy mi kellett ahhoz, hogy teherbe ess nincs összefüggésben azzal, hogy anyagilag nem tudod biztosítani a gyereknek a hátteret. Hogy a párodnak biztos munkahelye van, az nagyszerű. Addig, amíg meg van a munkahely, nem betegszik le, nem rokkantsági le, vagy nem hagy el. Na mindegy, a te dolgod.

A választ már megadtam fentebb, nem kapsz gyedet és nem mehetsz tappenzre a szerződés lejárataig után

2015. szept. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Milyen munkakörben dolgozol? Ha irodán, próbálj meg bekerülni a következő körbe, ha lesz.
2015. szept. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Adminisztrációs munkát végzek.


Na ebből a sértegetésből elég lesz !!! Nem azért kértem segítséget hogy sérteges!! És elhihetted hogy sokkal jobb szülő leszek mint te valaha is lehetnél! Még nem tudom eltartani.. nem azért vállaltam ezt a csöppséget mert nem áll szándékomban eltartani !És nem azért akkarok táppenzre menni hogy otthon üljek.. ! Magas rizkóju vagyok és még sok sok más problémám van!!! Ezért figyelnem kell a babára.Nem tartozom neked semmiféle magyarázattal ezért most szeretném lezárni ezt a beszélgetést ! Megértésedet Előre Köszönöm.!!!!!!!

2015. szept. 20. 12:50
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Valóban nem kellene lenézni azért mert közmhnkán van és megtartja a babát. Nem tudhatod az előzményeket. Nekünk sem egyszerűen jött össze a baba, és ha akkor lettem volna munkanélküli sem vetettem volna el semmi pénzért, hisz őrá vártunk. Most viszont kicsit hasonló helyzetben vagyok mint a kérdező, mert visszamenni nem fogok tudni menni a munkahelyemre, mivel felszámolás alatt van, párom nagyon szeretne még egy babát, persze én is, de bizonytalannak érzem a helyzetet, igaz én már most próbálok teherbe esés előtt alternatívákat keresni. De ugye nálunk még a saját tényezőket is figyelembe kell venni, gondolok itt a koromra és persze hogy csak rásegítéssel jöhet össze.

Szóval kérdező én megértelek és van lehetőség arra, hogy esetleg csedet, gyedet is kapj, de itt nem részletezem, mert kicsit hosszú. Bár az is lényeges pontosan milyen munkaviszonyaid voltak, most mióta alkalmaznak, mikorra vagy kiírva és persze van-e egy kis pü-i tartalékotok néhány hónapra.

2015. szept. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
Drága csillag, én már szülő vagyok tizen éve. Nem a semmire, nem kozmunkara és nem a pasi keresetere vállaltam gyereket. Olyannyira nem, hogy egyedül is el tudtam tartani, amikor arra volt szükség. Tudom, hogy manapság a segelyre való gyermekvallalas a menő, de hagy ne legyen már kötelező támogatni.
2015. szept. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!