Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezmény igénylés...

Családi adókedvezmény igényléssel kapcsolatban tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Jelenleg Gyesen vagyok, a férjem igényli a családi adókedvezményt. A nyomtatványon fel van tüntetve a házastárs munkáltatója is (enyém), aki tudomásul veszi, hogy nem az én adómból írják jóvá a kedvezményt.

Ez eddig rendben is lenne, de a munkáltatóm szerint ezt ő nem igazolhatja le, mert gyesen vagyok, az Államkincstárral igazoltassam le az igénylőlapot.

Aki szintén Gyesen van, Ti is az Államkincstárhoz mentetek emiatt??

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. szept. 22. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
igaza van, mert GYES kérdésében az Államkincstár az illetékes, míg CSED, GYED esetében a munkáltató, elbírálásnál pedig a kifizetőhely vagy annak hiányában az OEP feladatkörében eljáró Kormányhivatal.
2015. szept. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Akkor magamban háborgok tovább. :D


A közeli kormányablakok egyikében sem tudnak egy pecsétet nyomni a nyomtatványomra, csak továbbküldik a megyeszékhelyre. Nekem ez a héten kellene, jó lenne a következő havi fizetéssel kapni az adókedvezményt és mivel magzatra igényeljük (harmadik baba), csak a héten lett aktuális, mert most töltöttem be a 13. hetet.

Ha személyesen szeretném leigazoltatni, akkor irány a két gyerekkel a megyeszékhely, ami tőlünk 60 km.

Szuper ez a rendszer. :/

2015. szept. 22. 11:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Első rosszul tudja. Mivel van munkahelyed, így neki kell leigazolni. Gyesből egyébként eleve nem vonnak adót úgyhogy az államkincstárban biztos nem fognak neked pecsételni semmit, főleg hogy nem a munkáltatód és a nyomtatvány a munkáltatóra vonatkozik egyébként is nem a folyósító szervre. Neki kell nyilatkozni!!! Te csak szabin vagy.
2015. szept. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!