Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Babát várok amit párommal nem...

Babát várok amit párommal nem terveztünk, és a jelenlegi munkahelyemen próbaidős vagyok. Igy is el lehet menni táppénzre es fizetik? Vagy nem? Gyes es a tobbi mikor hogy jár? Picit tudatlan vagyok ezekben a dolgokban.

Figyelt kérdés
2015. szept. 22. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Ha a próbaidő alatt elmész, szinte biztos, hogy felmondanak, és megtehetik, próbaidő alatt a terhesség nem véd.

Sajnos a legjobb, ha három hónapig nem mondod el... nem igazán tisztességes a munkáltatóval szemben, de hát nincs mit tenni, magadra kell gondolnod.

2015. szept. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%

persze, elmehetsz, de táppénz alatt is kirúghatnak, nem vagy védett. na meg annyit lehetsz tp-n amennyit dolgoztál adott munkahelyen. egy terhesség 9 hónap, te meg még 3 hónapot se dolgoztál, szóval muszáj lenne még pár hónapot lehúznod...

bár, gyed, csed gondolom akkor nem jár neked, azokhoz 1 év ledolgozott idő kell szülés előtti 2 évben és szülés pillanatában is kell munkahely.

ha ezek nincsenek meg akkor gyest igényelhetsz, ahhoz nem kell semmi, alanyi jogon jár, 20-on pár ezer... plusz a családi pótlék, az meg 12.000.-

2015. szept. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt nem mondta, hogy előtte nem dolgozott máshol.


Ha fizikailag nem megterhelő a munka, akkor valóban hallgass a terhességről a próbaidő végéig, mert addig kirúghatnak.

2015. szept. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Dolgoztam folyamatosan... Tavaly is iden is. Csak most kezdtem új helyen es ez a baba nem volt betervezve. Ezt a probaidot vegig dolgozom. Legalabbis megprobalom. Aztán meglátjuk mi lesz. Koszonom.
2015. szept. 23. 09:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Én hasonlóképp voltam, ráadásul fix féléves szerződéssel. Már nagy pocakom volt, amikor a cégnek dönteni kellett, hogy hosszabbít-e határozatlanra. Nagyon sokat dolgoztam, nagyon odafigyeltem, és hosszabbítottak, sőt, várnak vissza, amikor szeretnék.


Csak azt akarom mondani, hogy ne aggódj. A baba a legfontosabb, neki pedig az a legjobb, ha nem idegeskedsz.

2015. szept. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mennyid van még vissza a próbaidőből? Ha veszélyes a munka, akkor úgyis kiír az orvos táppénzre. Ha meg nem, akkor viszont a próbaidő után sem.
2015. szept. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha veszélyes a munka, akkor úgyis kiír az orvos táppénzre


Ha veszélyes a munka, attól a kismama még nem keresőképtelen, márpedig a tp keresőképtelenségre jár. HA veszélyes a munka, akkor munkavégzés alóli felmentés az eljárás...

2015. szept. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Még 2 hónap van a proba időmből. De ha most ki irna a doki,nem élveznék védettséget sajnos mivel próbaidő alatt nem mehetek táppénzre. Ezt egy ismerősöm mondta aki irodan dolgozik egy gyárban. Ugyhogy ha a rosszuletek nem lesznek nagyon veszesek ledolgozom. Csak az a baj akkor nagyon nem emelhetek....
2015. szept. 24. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!