Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Így jár nekem a baba 2 éves...

Így jár nekem a baba 2 éves koráig a GYED?

Figyelt kérdés

2016. áprilisára vagyok kiírva. 2009-től folyamatosan hallgatói jogviszonyom van egy egyetemen (nappali tagozat), 2016. januárjában fogok diplomázni. Emellett napi 8 órában, teljes állásban (NEM diákmunkában) dolgoztam 2014. februárjától 2015. szeptemberig, azaz 19 hónapot. Szeptember óta táppénzen vagyok a szülésig veszélyeztetett terhesként. Nem tudom ez is beleszámít-e a GYED-be, mert ha igen, akkor mire születik a baba, akkorra lesz 26 hónapom munkaviszonyban. Meddig kapom így majd a GYED-et?


2. kérdésem:

Ha megvan a baba és utána szeretnénk gyorsan egy 2.-at (amint lehet), és tegyük fel, hogy megszületik, mire a nagyobb oviba megy (azaz betölti a 3. életévét). Jár akkor is a GYED a pici 2 éves koráig? Vagy ahhoz már 4 évet le kellett volna dolgoznom?


A munkaviszonyom határozatlan idejű.


2015. szept. 29. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

igen


születés előtt csak 365 nap biztosított jogviszony kell, hogy a gyerek 2 éves koráig kapd

a 2. babónál a az elsővel töltött csed, gyed idő beleszámít a biztosítotti jogviszonyba


"* GYED újra a gyermek 2 éves koráig

A 2015. december 31-ét követően GYED-re jogosulttá váló biztosítottak esetében a GYED egységesen a gyermek 2 éves koráig jár, ha az igénylő rendelkezik a szülést megelőző két éven belül 365 nap biztosításban töltött idővel. FONTOS, hogy a még 2015-ben igényelt ellátásokra a régi szabály vonatkozik, vagyis lehet olyan eset, hogy csak 1 évig jár GYED!"


[link]

2015. szept. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
Ne a segílyt lesd hanem dolgozzál
2015. szept. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ketteske, ki beszélt itt segelyrol?
2015. szept. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Dehigy 365 nap kell...

Ennyi a jogosultsághoz kell.

Ahhoz, hogy két éves korig járjon, 560 nap kell kb ( reggel nem számolok). Ugyanis ennyi nap van a csed lejárta és a gyed között.

És igen, ezekbe a napokba beszámít a tp, tehát a kérdezőnek bőven megvan.

2015. szept. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4-es ott linkeltem, változtattak. elég 365 vnap
2015. szept. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Elég szomorú ez a változtatás. Neked Kérdező mindenféleképpen a gyerek 2 éves koráig jár a gyed.

De, milyen igazságtalanság, hogy aki 5-10 év munkaviszony után szül, az is 2 éves korig kapja, meg az is, aki 1 év munkaviszony után szül.

2015. szept. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért szomorú, utolsó? Akkor érteném a megjegyzesedet, ha a ledolgozott évekkel arányban lenne valahogy a gyed. De régen is mindegy volt, hogy 2, 3, vagy 15 év, ugyanúgy a gyerek két éves koráig járt. Az osszeg se lett több a hosszabb munkaviszonytol. Az nem volt zavaró, hogy az, aki 2 évet dolgozott ugyanúgy kapta, mint aki 13at? Az zavaró, hogy az egy évet dolgozó is ugyanannyi ideig kapja, mint a 2 évig dolgozó?
2015. szept. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De bizony szomorú. Mert aki eddig 1 évet dolgozott, az a csed (tgyás)lejárta után csak 1 évig kapott gyedet. Úgy gondolom, ez így helyes is.

Ennyi erővel vezessék be azt is, hogy aki 3 v. annál több évet dolgozott, az a gyerek 3 éves koráig kapja a gyedet. Annál tovább már irreális lenne.

Gondolom neked kedvez ez új jogszabály. Csak nem mindegy mennyi járulékbefizetés után jogosult az ember. Mert tök jó, hogy akinek úgy van 1 év munkaviszonya, hogy előtte semmi sem volt és szül 1 gyereket 1 év munka után és 2 évig kap magasabb összegű pénzbeli állami támogatást. Igaz azok is 3 évig kapnak gyest, akik soha nem dolgoztak. De, hát ilyen ez az ország.

2015. szept. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem kedvez? Tévedsz. Először is az én gyerekem már régen túl van a gyedes korszakom, másodszor 15 év munkaviszonyom volt, amikor szültem, harmadszor nem Magyarországon élek. Akoriander se zavart, hogy pl a kolléganőm aki alig dolgozott szinten gyed jogosult volt. Tőlem ez nem vett el semmit. Téged miért zavar? Elvesz tőled valamit? Amúgy tudod, hogy neki eleve munkaviszony nélkül is járna gyed, mivel hallgatói jogviszonya Van? Nyilván az is felháborító, ugye.
2015. szept. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!