Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ki igényelje a családi adókedv...

Ki igényelje a családi adókedvezményt? TGYÁS és GYED alatt jár a családi adókedvezmény?

Figyelt kérdés
Egy gyerekre kaptam a családi adókedvezményt, terhes lettem, táppénzre jöttem. Megigényeltem a magzatra is, de azóta is ugyan annyit kapok, nem lett több a táppénzem. Akkor így érdemes lenne inkább a férjemnek megigényelni helyettem? Szülés előtt négy héttel szeretném igényelni a TGYÁS-t. Ahhoz se kapnám csak egy gyerekre? GYED-hez se? Hogy járnánk a legjobban?
2015. okt. 6. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Táppénzből csak adót vonnak. 2 gyerekre a kedvezmény havi max. 20 ezer Ft jelenleg. Ha a táppénzed adója pl. csak 14 ezer Ft, akkor nem kapod meg a 20 ezret, csak a 14 ezret, mivel táppénzből nem vonnak TB és nyugdíjjárulékot, így azokból nem tudod igénybe venni. Párod különbözetet adóbevallásban visszakérheti, én idén már nem változtatnék, de jövőre tuti, hogy megosztanám. Illetve, attól függ, mennyi a levonásod, lehet hogy párod megkapná a havi 20 ezret. Ha a férjed, akkor ő is kérheti magzatra. Szerintem érdemesebb lenne mind a 2 gyerek után ő kérné, ha te ilyen keveset kapsz.

Amúgy igen, jár tgyás és gyed alatt, de ugye tgyásból is csak adót vonnak, tehát ha az nem lesz 20 ezer, akkor megint nem tudod kihasználni. Gyednél talán igen, mert ott adó mellett nyugdíjat is vonnak, így ott adó mellett nyugdíjból is igénybe tudod venni, ha az adó nem elég.

2015. okt. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy mi van mert én többet kapok, mint a férjem. Az az érzésem, hogy hiába adtam le az igénylést mégsem intézett semmit a munkáltatóm mert biztos, hogy többet kellene kapnom két gyerekre, mint egyre. A bérpapírjaimat sem kapom meg ezért nem is tudom nyomon követni.
2015. okt. 7. 14:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy-hogy nem kapod meg a bérpapírjaid? Pedig azt kötelező kiadniuk. na mindegy. Lehet, hogy még nem vették figyelembe.
2015. okt. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Így nem tudok érdemben segíteni. Párodnál több pénzt kapsz, oké, akkor te vedd igénybe. De, nem értem, hogy kaphat többet, ha te táppénzen vagy. Neki vonnak nyugdíjat, TB-t is, abból is igénybe veheti.

Munkahelyről mindenképpen kell bérpapírt kapj. Mikor igényelted meg? Melyik hónaptól? Bérelszámolás előtt leadtad az igénylést? Ha nem adsz infót, akkor érdemben nem sokat lehet segíteni. Ha táppénzen vagy, akkor postai úton ki kell küldjék a bérpapírod.

2015. okt. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!