Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkanélküli kismama vagyok!...

Munkanélküli kismama vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Lassan 4 hónapos kismama vagyok! Volt egy szezonális munkahelyem a strandon nyáron és a főnökömék nyitottak egy új helyet de csak azokra a napokra voltam bejelentve amikor dolgoztam. körülbelül 10-12 napja nem dolgozom és azt javasolták a Kormányablakba hogy menjek munka nélkülire! Az lenne a kérdésem hogy jár valami pénz nekem most és szülés után?
2015. okt. 13. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
persze majd annyit kapsz, mint az, aki éveket ledolgozott
2015. okt. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
dolgoztam előtte normálisan mint mindenki más ;)
2015. okt. 13. 15:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt két éven hány ledolgozott napod van?


Mikorra várható a szülés?


Ha a szülés idején biztosított jogviszonyod van, az álláskereséséi járadék annak számít, úgyhogy akkor lenne érdemes igényelned.

2015. okt. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az elmúlt két évben körülbelül 450-500 munka napom van és a szülés Áprilisra várható!
2015. okt. 13. 15:20
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Ha áprilistól visszafelé számolva megvan a 365 nap munkanapod (2 éven belül), az álláskeresési járadékot pedig a várható szülést megelőzően úgy veszed igényba, hogy a szüléskor még jogosult vagy rá, akkor kapsz CSED-et és GYED-et is.


Legalábbis én így tudom.

2015. okt. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

ha most nem dolgozik,nem veheti igénybe ápr. környékin az álláskeresésit mert ugy tudom 30 nap megszakiitás lehet csak.

ha most nincs semmi jogviszonyod még a tb-t is neked kell fizetned.

Most álláskeresésit kaphatsz,de ez szinte semmi ha alig voltál bejelentve,utána pedig egyszeri anyaságit kaphatsz(64eFt) és gyes+családi ami 39e Ft körül van

2015. okt. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nem, itt nem számít a megszakítás, a 365 napnak nem kell folyamatosnak lennie. az írja jól, aki azt írta hogy legyen álláskeresésin a szüléskor, és akkor - ha meg van a 365 nap - a minimálbér alapján fogja megkapni a CSED-et és a GYED-et.


viszont!! alkalmi foglalkoztatás keretében dolgoztál? mert az sajnos nem biztosítási idő, nem számít a 365 napban

2015. okt. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
de ugy tudom nincs olyan h most dolgozott oktoberben és áprilisban megy álláskeresésire.
2015. okt. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó már miért ne lehetne. Akkor jelentkezik be munkanélkülibe mikor akar. Viszont, valóban nem mindegy, hogy hogyan volt bejelentve, mert az alkalmi foglalkoztatás nem számít bele a biztosítási időbe. Szóval ha áprilisra vagy kiírva, kérdés, hogy 2014 áprilistól hány biztosítotti napod van. Ja és persze kérdés, hogy jogosult vagy-e álláskeresésire.
2015. okt. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy alkalminak volt bejelentve szerintem mert szezonális munka volt és arra a napra voltam bejelentve amelyik nap dolgoztam.
2015. okt. 14. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!