Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkanélküli kismama mire...

Munkanélküli kismama mire számíthat? Milyen segélyeket kaphat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Január 2-án lejárt a szerződésem, 1 évre voltam szerződve a munkahelyemen, s nem hosszabbítottak. Bejelentettem, hogy nem dolgozok, s kapok munkanélküli segélyt is, keresek/kerestem munkát. Csak kiderült, hogy terhes vagyok - így már nem igazán fogok tudni elhelyezkedni:(/3 napja csináltam tesztet, kb. 6-8 hetes ahogy számoltam/, nem voltam orvosnál még. Mi van, ha elmegyek, lassan el kell majd, s hivatalosan is kiderül, hogy terhes vagyok? El veszik a munkanélküli segélyt? Ha nem, s kapom továbbra is, akkor a terhesség alatt és után milyen segélyt kaphatok? 28 éves vagyok, 1 gyerek lenne, nem terveztük. Valaki aki járt hasonló helyzetben kérem írjon, s segítsen.

Köszönöm.


2012. febr. 4. 09:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Én is hasonló cipőben járok, de én még nem vagyok terhes! Viszont most bocsájtottak el a munkahelyemről jan. 21.-én és hát nem hagytuk abba a babaprojektet, mert igaz nincs munkalehetőség, de a volt munkahelyemre vissza tudok menni, ha minden igaz, de az még 3 hónap..:( Úgyhogy engem is érdekelne a válasz. De tudomásom szerint a munkanélkülit nem fogják tőled elvenni, hiszen miért is vennék el? Amíg jár addig kapni is fogod, utána meg szerintem igényelhetsz szociális segélyt, amit a helyzetedre való tekintettel meg is fognak adni! Mindenképp mondd hogy terhes vagy!!!! Ez ugye 3 hónap nem tudom a munkanélkülid meddig tart, de ez összesen már 5 hónap! Utána meg nem tudom mit lehet még igényelni, de az egyik ismerősöm, úgy csinálta, hogy bement az önkormányzathoz, meg az államkincstárhoz és megkérdezett egy cigány asszonyt, hogy nem e tudja milyen segélyt lehet igényelni az ő helyzetében!! Ne félj azok rögtön tudják hogy a zöld papírból töltsél ki 3at a fehérből meg 4et... Ezt csak azért mondom, mert az ügyintézők nem szoktak túl készségesek lenni az ilyen helyeken!! Nem mondanak semmit, találd ki magadtól!

A gyest meg ugye szülés után alanyi jogon jár!!! A gyedet meg akkor kapod meg ha megvan bizonyos biztosított napod! Ami a tb-t takarja tökmindegy hogy hány órába voltál bejelentve csak az a lényeg hogy be voltál és azt hiszem 2 évet néznek és 365 napnak kell meglenni! Van még a tgyás, amiről sajnos nem tudok semmit, de remélem valaki majd megírja! Még azt tudnám neked javasolni a gyed emelése érdekében ugyanis azt a béred alapján számolják, hogy ha van vállalkozó ismerősöd akkor jelentesd be vele magad, egyezzetek meg valamiben a járulékot illetően, mert ez csak 8 hónap, de utána a 3 éves bevételed múlik rajta!!!

Remélem tudtam segíteni! ne keseredj el valamit csak adnak még ezen kívül!! boldog babavárást! puszika

2012. febr. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!