Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 órás bejelentett állásra...

Cirmoscsirke kérdése:

4 órás bejelentett állásra jár a 86% -os utazási támogatás a Volánra és a MÁV-ra?

Figyelt kérdés
GYES-en vagyok márciusig lányommal és csak 4 órában alkalmazhatnak hivatalosan. Vidékről utazom. Máv bérletem 14.000.-,Volán 9.300.-. Képtelenség megélni, ha nem fizetik az utazási támogatást.
2011. szept. 22. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Most valami Gyes alatti kedvezményre gondolsz?
2011. szept. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kerria ***** válasza:

Én úgy tudom, minden bejelentett munka után járhat... ezt a munkáltató dönti el, hogy segít-e ebben...

(de régi már az infóm, így engem is érdekel, most hogyan is van ez a támogatás)

2011. szept. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem arra gondolsz, hogy a munkahelyen elszámolod a bérleteket, és később visszautalják a 86%-át. Erre törvény kötelezi őket, szerintem a 4 órásra is jár, mert akkor is be kell járni a munkahelyedre.

Meg kellene konkrétan nézni a törvényt, csak nem tudom fejből, melyiket.

2011. szept. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Segített egy könyvelő barátnőm! Ha esetleg érdekel Titeket is: Ha a munkavégzés helye nem azonos városban van, mint ahol a munkavállaló lakik, a munkáltató köteles fizetni az utazási költség 86%-át, de legfeljebb 31.250 ft-ot (azt hiszem ennyit mondott 31 ezer valamennyi). Függetlenül a bejelentett 4 vagy 8 órás munkaidőtől! Tehát mindenkinek kötelesek fizetni, kormányrendelet szabályozza!

Talán én is segítettem kicsit :)

2011. szept. 22. 13:22
 5/7 anonim ***** válasza:
2011. szept. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem a munkahelyemen azt mondtak,hogy nekem azert nem jar tamogatas,mert munkaszerzodeses vagyok es nem kozalkalmazott. De itt ugy olvastam hogy mindegy milyen szerzodesem van.Jol ertelmeztem?

bocs az offert

2011. okt. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindegy milyen szerződés, nem csak a közalkalmazottak, mindenki aki hivatalosan dolgozik, mindegy hogy 4-6-8 órában. A probléma az, hogy ha ezt beadod, hogy kötelesek fizetni, ha vidéki vagy, búcsút mondhatsz az állásodnak. Most kaptam a 20. elutasítást, miszerint "felveszek inkább Pestit".
2011. okt. 6. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!