Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezmény. Hogy...

Családi adókedvezmény. Hogy is van most?

Figyelt kérdés
Hivatalosan ugye a magzat 91. napos korától jár a fogantatástól számítva, de gyakorlatban a terhességi kort veszi figyelembe az orvos ugye? Most tényleg a gyakorlati részére lennék kiváncsi, mert látom a hivatalos tájékoztatót. Azért fontos ez nálam, mert a terhességi kort nézve pont beleesik az október, de ha fogantatást nézzük (+2 hét) akkor pont átcsúszok novemberre 2 nap híjján. A fogantatás időpontját pedig nem is lehet pontosan tudni. Nektek mi alapján állította ki az igazolást az orvos? Pont bérszámfejtés körül megyek vissza a nőgyógyászhoz, de addigra már meg kéne mondanom a munkaügyön, hogy melyik hónaptól számolják.
2015. okt. 16. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
az utolsó menstruáció első napja + 1 nap így számolja az orvos és így adja az igazolást
2015. okt. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó menzesz első napjától számították. Aki az SZJA törvényt írta, nagyon nincs képben a terhességgel kapcsolatban. Csak azt nem értem miért nem javították még ki.
2015. okt. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
első vagyok: bocs 91-et akartam írni
2015. okt. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
A terhességi kort is ugyanígy számolják, nem értem a problémát...
2015. okt. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Általában a 12. hetes ultrahangon adják ki az igazolást annak, aki kéri. Csak nem lesz tragédia, ha októberre még nem fog járni. Nem? Vagy igen? Csak 10 ezer Ft, 1 gyerek esetén.
2015. okt. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem, persze nem tragédia, nem emiatt fogunk éhen halni, de azért jól jön az a 10-es is. Ha igényelhetem akkor ne ezen múljon.

Köszönöm a válaszokat.

Az utolsó előtt válaszolónak pedig: a terhességi kor nem azonos a fogantatás időpontjától számított magzati korral, 2 hét különbség van a kettő között.

2015. okt. 16. 14:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Elveszni nem fog mert az éves adobevallasban kerheted ami elmaradt.
2015. okt. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, itt az a lényeg, hogy ha még most októberben tölti a 91. napot, akkor kérheti már az októberi fizutól a havi 10 ezret. De ha az orvos csak november x napjától írja a 91. napot, akkor októberre nem jár, még visszamenőleg sem. Mert ugye ebben az esetben a decemberi utalással jár csak a havi 10 ezer (mert ugye decemberben kapjuk a novemberi fizut). De ha az orvos azt írja a papírra, hogy okt. 24-én töltötte a 91. napot, akkor már a jövő hónapban megkaphatja. Ezért fontos a Kérdezőnek, hogy hogyan számolják a napokat.

Egyébként a menstruáció első napjától számolják!

2015. okt. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!