Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A családi adókedvezmény attól...

A családi adókedvezmény attól a hónaptól jár, amelyik hónapban kiállította az orvos az igazolást, vagy attól a hónaptól amikor betöltöttem a 91. napot?

Figyelt kérdés

Ha októberben töltöm be a 91. napot, de csak november elején megyek orvoshoz az igazolásért (így a pecsét, dátum is novemberi lesz) az úgy számít mintha novemberben töltöttem volna be (mert azzal a dátummal írja rá h igazolom, h betöltötte stb.), vagy attól függetlenül már októberre is igényelhetem?

Később ha vmi állami szerv számon kéri és meglátja h az igazolás a betöltött 91. napról novemberi keltezésű, nem fognak megbüntetni vagy meghurcolni ezért?


2015. okt. 18. 13:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Ha ebből gubanc lenne később, hogy tudom igazolni, hogy de, én igenis októberben töltöttem be?
2015. okt. 18. 13:15
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kiállítás dátuma számít, hanem az, amitkor betölti a magzat a 91. napot.
2015. okt. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz gubanc abból, ha az igazolás novemberi keltezésű. Természetesen attól a hónaptól jár, amelyikben betöltötted a 91. napot. Ha ez október, akkor októbertől. Ha nem tudják az októberi béreddel elszámolni, akkor jövőre az adóbevallásban utólag visszaigényelheted októberre is, akkor is, ha az igazolás novemberi. A NAV nagyon ritkán kéri be ezeket az igazolásokat, de semmi törvénytelenség nincs abban, ha a keltezés novemberi és októberben töltötted a 91. napot. Szóval nyugodtan kérd októbertől v. jövőre igényeljétek vissza.
2015. okt. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A 91.naptól jár és nem számít a dátum a papíron.Én is áprilistól igényeltem és májusban kértem papírt,mert mindig elfelejtettem és hazafelé jutott csak eszembe.A papírra amúgy is ráírta hogy mikor töltöttem a 91.napot.
2015. okt. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!