Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudhatom meg, hogy...

Hogyan tudhatom meg, hogy jár-e adókedvezmény betegség miatt, ha az orvos által leírt betegség kódszám nem szerepel az adóhivatali kedvezmény kódok között, ugyanakkor 95%-ban rokkantosították le a férjem?

Figyelt kérdés
Hasi aneurizma műtétje volt a férjemnek,de ilyen kódot nem találtam a betegségek miatti adókedvezmények között. Mivel igen súlyos az állapota azóta 95%-ban rokkant.Visszamenőlegesen előző évre szeretnénk érvényesíteni kedvezményt ha lehet. Nem értem ha ez jár akkor miért lenne éppen Ő kihagyva ebből a kedvezményből? Valaki tudna segíteni? Voltam bent az adóhivatalban ahol nem kaptam érdemi választ.

2014. ápr. 9. 13:00
 1/1 anonim ***** válasza:

kérdés, tavaly dolgozott-e, volt-e adóköteles jövedelme. Ha volt, és ez már a betegsége fellépése utáni, akkor tudja csak igénybe venni.

akkor jár egyébként, ha igazoltan veleszületett aorta-rendellenesség miatt kellett a műtét. bezzeg a cardiomyopatia lehet alkholizmus miatt szerzett).

2014. ápr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!