Táppénz számítás?

Figyelt kérdés

Valóban ilyen keveset kell kapnom?

10 hónapja dolgozom.

Táppénzen vagyok.

120-at kaptam kézhez eddig. Bruttóm 180 körül van.

A hónapban 28 ezret kaptam (tp)

A bérszámfejtő azt mondta, ne várjak többet... :( ?



2015. okt. 19. 12:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

a táppénz számításhoz szükséges az elmúlt 10 havi jövedelmed (alapbér + pótlékok, jutalmak stb)

10 hónapja végig bruttó 180 ezerre vagy bejelentve?

milyen jogcímen veszed igénybe a táppénzt és mióta?

2015. okt. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ennél a cégnél dolgozom 10 hónapja, ennyi pénzért minden hónapban. Előtte máshol is dolgoztam. Szeptember 3-tól vagyok tp-en veszélyeztetett terhesség miatt.
2015. okt. 19. 12:08
 3/14 anonim ***** válasza:
én 90 körül kaptam ugy hogy nagyjábol ennyi volt a bruttom mint neked.
2015. okt. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

jó, csak a fennálló jogviszonyodból kell számolni a táppénzt, ugyan nem írtad, de feltételezem, hogy 2 év folyamatos biztosítotti időd van (magyarán legalább két éve dolgozol és a két munkahelyed között 30 napnál több nem telt el).


Ez azt jelenti, hogy ha szeptember 3-tól vagy táppénzen, akkor június 30-tól visszafelé számított 180 nap jövedelmét nézik. Ez június 30-tól szépen vissza számolva január 1-június 30 közötti időszak, erre volt a béred 6*180 000 Ft, a napi alapod pedig ennek 180-ad része, 6000 Ft. Veszélyeztetett táppénz esetén 2 év folyamatos biztosítotti idővel ennek 60%-át kellene kapnod egy napra, bruttóban, tehát bruttó 3600 Ft-ot.

Ebből még levonódik az szja, nettó 3024 maradt.

szeptemberre 28*3024 ft járt volna, 84672 Ft összesen.

októberit meg nyilván még nem kaptad meg.

Ha ennyit utaltak most, akkor valószínű nem egész hónapot utalták el most....vagy letiltásod lehet esetleg folyamatban? mást nem tudok hogy mi miatt utalhattak ilyen keveset. Én is bárszámfejtő vagyok.

2015. okt. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
utolsó pontosan levezette, annyit fűznék hozzá, hogy fontos az is mennyi tp-s papírt adtál le és mikor. Ill ha nincs 2 év folyamatos bizt. időd akkor 50%-kal kell számolni.
2015. okt. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
így van, táppénz előzmény is számít bár ahhoz, hogy ilyen keveset kapj, kb azt jelentené hogy csak 10 napnyi táppénzes időd maradt az évre, tehát igen sokat kellett volna táppénzen lenned, de azért megkérdem, voltál táppénzen az elmúlt egy évben, kérdező?
2015. okt. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Májusban voltam 4 napot tp-en.

A mostani munkahelyem előtt 2 hetet voltam munkanélküli.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Kihez fordulhatok, ha a bérszámfejtő szerint ennyi jár nekem?

2015. okt. 19. 15:12
 8/14 anonim ***** válasza:
hát először is mondja el neked hogyan számfejtett, nyilván meg van a szakmai indoklás, csak nem kérdezted. ÁLtalában a munkavállalók rendszerint azt hiszik, hogy a szerencsétlen tb ügyintéző/bérszámfejtő lenyúlja őket. Nem, nem így van :)
2015. okt. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Levezette nekem telefonba gyorsan, hogy január-júliusig nézte a 6 hónapot. Azt osztotta 180-al, majd vette az 50 %-át (szerintem azért 50-et, mert még nincs meg itt az 1 évem) és így kaptam meg az egy napi összeget (2 ezer valamennyit mondott) és ezt szorozza fel...
2015. okt. 19. 15:46
 10/14 anonim ***** válasza:

attól független hogy itt ebben a jogviszonyodban nincs meg a 2 év, meg kellene adnia a 60%-ot, amennyiben az elmúlt 2 évben folyamatosan biztosított voltál (a folyamatosan biztosított azt jelenti, hogy két munkahelyed között nem telt el 30 napnál több idő..sem az előző munkahelyeden, sem az azt megelőző munkahelyed között, stb) Gondolom kórházban sem vagy, mert ez volna a másik eset amikor 50% a táppénz.

De tételezzük fel hogy 50%-al számolt, jogosan. Akkor a naptári napi alapod, vagyis a 6000 Ft 50%-a 3000 Ft. -16% szja, marad 2520 Ft egy napra. Na de szeptemberre akkor csak 11 napra számolt táppénzt? milyen jogon? a táppénz naptári napokra van, nem munkanapokra. Ezt kérdezd meg. Miért nem 28-al szorozta fel a 2520-at, amikor szeptemer 3-30 között barátok közt is 28 nap van....Miért csak 11-el?

2015. okt. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!