Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha 2015. novembertől álláskere...

Ha 2015. novembertől álláskeresési járadékot kapok, akkor mennyi GYÁS, GYED jár majd nekem? (Kb.2016. júniusban szülök)

Figyelt kérdés
2015. okt. 30. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mivel nincs munkaviszonyod (terhesen nem is valószínű, hogy lesz), és az álláskeresési nem tart ki szülésig, ezért csak gyesre leszel jogosult.


Annyit tehetsz még, hogy most lemondod az álláskeresésit, és szülés előtt igényled, hogy az alatt szülj. Akkor kaphatsz csedet, és ha marad napod még, akkor gyedet is. A min.bér alapján.


Mikor szűnt meg a munkaviszonyod? Akkor terhes voltál már? Mennyi ideig jár az álláskeresési? Mennyi munkaviszonyod volt eddig?

2015. okt. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
az állás keresési max 90 nap, nem is lesz munkaviszonyot majd 2016. júliusban, ami feltétele lenne a CSEDnek, GYED-nek...a fennálló biztosítotti jogviszony a szülés pillanatában. Így csak GYES-re leszel jogosult, ami fix összeg, bruttó 28500 Ft, ehhez jön még a családi pótlék és az egyszeri anyasági támogatás és kész...
2015. okt. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

természetesen semennyi. 3 hónap az álláskeresési ha előtte dolgoztál 3 évet...

ha mondjuk májusban mennél csak álláskeresésire akkor minimálbér után kapnál gyedet. az talán 50 pár ezer ha jól tippelem. így marad a 25E körüli gyes. vagy valahogy találsz munkát és akkor jár (persze ha meglesz a 365 ledolgozott napod)

2015. okt. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Így semennyit. Csak gyest. Mert az álláskeresési nem tart ki szülésig. De ha lemondod az álláskeresésit, és csak nyáron, a szülés várható időpontja előtt valamivel igényled meg, akkor a minimálbér után kaphatod.
2015. okt. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Még MOST kezdj el sürgősen munkát keresni, amíg nem látszik a terhesség. De tényleg, kb tegnap.
2015. okt. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves 1. válaszoló!Az a helyzet,hogy a jelenlegi gyesem nov.4-én jár le!Mennék dolgozni,de ugye kiderült,hogy ismét babát várok!Azt tanácsolták nekem,hogy menjek 4-én munkanélkülinek jelentkezni...Mindenképp kell jelentkeznem,mert a 3évvel ezelőtti munkahelyemre nem vesznek vissza! Teljesen tanácstalan vagyok!Nem tudom,mit/hogyan kellene most csinálnom,hogy azért valamennyi gyedet kapjak????????? :-(

2015. nov. 2. 17:29
 7/12 anonim ***** válasza:
Mikor szűnt meg a munkaviszonyod?
2015. nov. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
2012.októberében. Azóta gyeden és gyesen vagyok. 2015.11.04-ig.
2015. nov. 2. 19:31
 9/12 anonim ***** válasza:
ha 3 éve nem vagy biztosított akkor sehogy nem kapsz csedet és gyedet. ezzel nem tudsz mit csinálni, ahhoz, hogy jogosult legyél rá, szülést megelőző 2 évben 365 napnak kell lenni, neked meg egy sincs. a gyed, gyes nem számít annak, a munkanélküli beleszámítana, de az csak 3 hónap, na meg ha már terhes vagy, sehogy nem lesz meg az 1 év...
2015. nov. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem válaszolónak. Így csak gyesre vagy jogosult, az álláskeresésivel való "trükközés" sem segít. Igaz, hogy gyeden voltál eddig, de csak passzív jogon, nem volt mögötte munkaviszony, így nem tekinthető biztosítási jogviszonynak, nincs és nem is lesz meg csedhez, gyedhez szükséges munkaviszonyod a szülésig. Úgyhogy mindegy mikor mész el munkanélkülire, elmehetsz most novemberben is.
2015. nov. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!