Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénzen maradjak vagy...

Táppénzen maradjak vagy menjek szabira?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Január végére vagyok kiírva. Szeptembertől táppénzen vagyok, és most szóltak, hogy van még az évre 40 nap szabim, jövőre pedig újra lesz megint jó sok napom.

Az idei 40-nel nem tudom mit csináljak. Akkor járok jól, ha kiveszem? ugye nem mindegy mennyi pénzt kapok. Nem befolyásolna semmit gyed csed szempontjából? Szülési szabadságra mikor mehetek el, és azt hogy kell igényelni? Hogy járok a legjobban? Mit csináljak?



2015. nov. 5. 11:19
 1/2 A kérdező kommentje:
Jövőre mennyit lehet meghagyni? Érdemes egyáltalán?
2015. nov. 5. 11:22
 2/2 anonim ***** válasza:

Én bent hagynám és gyed v. gyes után venném ki, jól jön az akkor, bölcsi v. ovi beszoktatás miatt, hidd el.

Jövőre úgy jár szabi, hogy a csed idejére és a gyed első fél évére, tehát jövőre már arányosítana, főleg, hogy januárban meg is szülsz.

Még 2013-ben nekem is annyi felhalmozott szabim volt, hogy 3 hónapot még otthon voltam, míg munkába álltam.

Csedet a szülést megelőző 28. naptól igényelheted, de legkésőbb a szülés napjától. Te valamikor dec. végén v. jan.elején tudod igényelni, attól függ, pontosan mikorra vagy kiírva. Kéred a dokit, hogy zárja le a táppénzed és adjon papírt a csed megkezdéséhez (szintén táppénzes papír, csak más kóddal), ezt beviszed a munkahelyedre és kitöltesz egy csed igénylőt is. Ennyi.

2015. nov. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!