Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénzen vagyok június 2től....

Táppénzen vagyok június 2től. Én igenyelhetem a CSED-et? És utána mit kell tenni? Akinek van egy kis ideje Kérem írjon erről bővebben nekem, a lehető legjobban lebutítva!

Figyelt kérdés
7 éve van folyamatos munkaviszonyom, ebből idén júniustól tappenz. December 23ra vagyok kiirva.
2015. nov. 2. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:

miért ne igényelhetnéd? van munkaviszonyod ha tp-n vagy... :)

szülés előtt 28 nappal igényelheted legkorábban, az ugye fix napig jár, kb a kicsi 5 hónapos koráig (nem tudom most pontosan hány nap, talán 180 körül), utána gyedet 2 éves koráig, majd gyest 3 éves koráig

2015. nov. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jól írta az első, 28 nappal a kiírt szülés előtt és 180 napig. Én is pont most intéztem. Nov 26-tól mehetsz csedre, addig maradj táppénzen.Ha mész a tp papírért mondod, hogy 26.-tól szereznél szülési szabadságra menni. Adnak egy terhesség állományba vételi papírt amin rajta van a szülés várható ideje. Ezt a papírt beviszed a munkahelyre ahol ki kell még egy papírt tölteni (csemőgondozàsi díj megàllapítàsa). Ha nem adnak le tudod tölteni ( nekem se adtak, és ez miatt csúszik is a fizetés). Írj ha valami nem tiszta, nekem is káosz volt;-)
2015. nov. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kicsit pontosítanék. A csed egész pontosan 168 napig jár, nem 180 napig.

Szülés előtt 28 nappal igényelheted. Nov. 25 után bármelyik nap kérheted, de legkésőbb a szülés napjától meg kell igényelni.

Bruttó átlagbér 70%-a. Úgy kell, ahogy a 2-es írta. Még annyit, ha meglesz a gyerek születési anyakönyvi kivonata, azt be kell még vinni a munkahelyre v. az OEP-hez bemutatni, attól függ, a munkahely TB kifizető-e?

2015. nov. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!