Jogosult vagyok a CSED-re?

Figyelt kérdés
Szeptember 27-én szültem, 2013 júliusától 2014 novemberéig munkaviszonyban voltam, aztán munkanélkülin január 19-ig, majd 20-ától március végéig külföldön, ez után pedig foglalkoztatást helyettesítő támogatáson szeptember 27-ig. Elutasították a CSED-et azzal az indokkal, hogy nem 42 napon szültem és hogy nem táppénzről mentem szülni.

2015. nov. 23. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
arról meg nem is beszéljünk, meg hogy többet akarsz kivenni a kasszából mint amit beleettél
2015. nov. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennél? Nem vagy.

2 feltétel közül egyet nem teljesítesz.

2015. nov. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
csak hogy egyen a fene: én 2004-2015ig ugyan annál a cégnél dolgoztam soha semmilyen támogatást nem vetem igénybe most 184000ft nettó a táppénzem kb 380.000ft nettó lesz csed-em
2015. nov. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Csed feltételei:

1. Szülést megelőző 2 évben 365 biztosított nap:

2013. szept.27-2015.szept.27. között: neked megvan a 365 biztosított nap.

2. Igényléskor v. szüléskor is biztosítottnak kell lenni. A foglalkoztatást helyettesítő támogatás nem minősül olyan biztosított időnek, ami után pénzbeli ellátásra jogosult lennél. Tehát ez a feltétel nálad nem volt meg. Így nem, nem vagy jogosult csedre.

Akkor lennél, ha csed igényléskor biztosított is lettél volna, vagyis rendelkezel munkahellyel v. álláskeresési támogatásról igényelted volna meg a csedet.

A 42 napot úgy érti, hogy akkor lennél jogosult csedre, ha a biztosítás megszűnése után 42 napon belül szülsz. Az FHB-n töltött idő, mint írtam, sajnos nem minősül ebben az esetben biztosított időnek, csak ingyenes orvosi ellátásra vagy jogosult FHB alatt.

Táppénzen meg evidens, hogy úgy tudsz lenni, ha van munkahelyed, így járna a csed.

Sajnos nem vagy jogosult. Ha még nem igényelted meg a gyest, akkor minél hamarabb, mert visszamenőleg csak 2 hónapot fizetnek.

2015. nov. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó értelmes választ :)!

A többieknek meg annyit nem fogom leírni az élettörténetemet nem ennyit dolgoztam,de ez számított volna bele.....de mégse.

Nem tudom miért írnak ilyen válaszokat azok akik nem tudnak értelmesen hozzászólni!

2015. nov. 23. 21:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért nem jár, mert foglalkoztatást helyettesítő támogatásról mentél szülni. Az pedig nem biztosított jogviszony. Egészségügyi ellátásra jogosulttá tesz, de nem jogviszony. Magyarországi bejelentett munkaviszonnyal kellett volna rendelkezned szüléskor, vagy legalább álláskeresési járadékot kellett volna kapnod. A minimálisan szükséges 365 napod megvolt, (ez az egyik feltétel) de ugye nem voltál biztosított.
2015. nov. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!