Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkanélkülin vagyok, előtte...

Munkanélkülin vagyok, előtte évekig dolgoztam. Így mire leszek jogosult? Csed, Gyes.

Figyelt kérdés
2015. febr. 13. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Gyes
2015. febr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ha a szüléskor még munkanélküli járadékot kapsz, akkor csedet is, egyébként csak gyest
2015. febr. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
attól függ... ha szülés pillanatában még mn leszal akkor gyes, gyed. ha elhasználod terhesen a munkanélkülit akkor gyes
2015. febr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha leírod meddig vagy munkanélküli ellátáson és mikor szülsz, akkor jobban lehet segíteni.

Ha a csed v. gyed igénylésekor már nem vagy álláskeresési segélyen vagy nincs munkahelyed, akkor csak gyes jár sajnos.

2015. febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
egy hónapot vettem igénybe és most megszakítottam.Majd visszalépek,így akkor jogosult leszek igaz?
2015. febr. 16. 09:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen. Én javaslom, hogy a csedet szülés előtt 28 nappal igényeld meg. Előtte legalább 1 nappal menj vissza munkanélkülire, majd igényeld meg a csedet. Gyednél ugyanígy. Csed lejárta után vissza kell menj legalább 1 napra álláskeresési támogatásra, majd így tudsz gyedet igényelni.

Sajnos hogy elég szomorú, hogy több év munka után csak így lehet valaki jogosult, ha terhes lesz valaki és elveszti terhesen a munkáját. Ráadásul most magadnak kell a TB-t fizetni, míg vissza nem mész álláskeresésire. Ez azért szomorú, mert míg valaki dolgozik egész életébe pl. 5 hónapot, majd terhes lesz és elmegy 6-7 hónapra táppénzre és jogosult mindenre. lehet lepontozni, de én az 1 év biztosított időt felvinném 2 évre és az összeg megállapításánál azt is nézném, hogy az illető 2 évet vagy 5-10 évet dolgozott-e.

2015. febr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ,sokat segítettél.

Még annyi h. abban a pár hónapban nem kapok semmit ugye,amíg nem jelentkezek vissza mnre?Ráaadásul még a TBmet is fizethetem.Egyetértek veled,vagy legalább olyan törvény is lehetne h. aki elveszti a munkahelyét x évig dolgozott legyen már jogosult mindenre.

2015. febr. 17. 08:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem semmit sem tudsz igénybe venni, neked kell havi kb. 6600 Ft-ot fizetni a TB-re. Igen, szomorú de ez van. Az állam csak azt nézi, hogy a szüléskor v. mikor a csedet igényelnéd, akkor van-e munkahelyed.

Sokan csalnak és családi meg ismerősök vállalkozásába bejentetik magukat, de nagy a lebukás veszélye.

2015. febr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hu nagyon egyetértek veletek. Tényleg kellene egy ilyen szabály, hogy aki legalább 10 éve dolgozik és pont szerencsétlen úgy jár, hogy akkor esik teherbe amikor nincs biztosítva akkor azért járjon már neki arányosan minden. Engem is nagyon bosszant, hogy más elmegy dolgozik egy-két évet majd elmegy szülni (sőt van olyan is aki szépen sorozatban) az konkrétan kap mindent is, és az a szerencsétlen aki meg dolgozik 10 vagy 15 évet az meg ha véletlen munkahelyet akar váltani és pont akkor jön össze neki, az meg nem kap semmit...:S Ez annyira igazságtalanul van kitalálva ez a szabály.
2023. jún. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!