Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A szülési szabadság alatt...

A szülési szabadság alatt kell a munkáltatónak valamit fizetnie utánam?

Figyelt kérdés
Március 8.ra vagyok kiírva tehát február 8.tól van lehetőségem szülési szabadságra menni. Abban maradtunk a főnökömmel hogy a szülésig megtart munkávallalónak, majd utána közös megegyezéssel felmondok. Az lenne a kérdésem hogy neki ez alatt az egy hónap alatt kell e utánam valamit fizetnie.
2015. nov. 24. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem. De ha 3 évig otthon maradsz, addig sem kell fizetnie semmi.

Viszont ha közben becsúszik még egy baba, akkor arra csak gyest kapsz. Ha megvan a munkaviszonyod, ugyanúgy csedet, gyedet.


Nem értem, miért akar téged a felmondásra rávenni.

2015. nov. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szülés pillanatától te nem kerülsz neki pénzébe. Max ha majd vissza akarsz menni, akkor a felgyűlt szabi kell kifizetnie ha el akar küldeni. Igazán én sem látom értelmét ennek, ha már megegyeztek, úgy is megegyezhetnétek, hogy mikor visszamennél akkor legyen közös megegyezéssel vége, mert ha most megszakad a munkaviszonyod, utána sokkal bonyolultabb lesz minden, tp, ha másik babát is akartok, akkor abból újra jogosultsági időt kell szerezni.

Én max egy okot látok az ő részéről közös megegyezésnek, hogy egyébként is ki szeretne rúgni.

2015. nov. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szülési szabadság alatt nem kell fizetnie semmit. Viszont ha megtartja a munkaviszonyt végig, akkor a felgyülemlett szabadságokat ki kell fizetnie, és szerintem ezt már nem szeretné.

De amúgy határozott munkaviszonyod volt? És szívességből tartott meg, hogy jogosult legyél a juttatásokra? Vagy csak szimplán rá akar venni erre az egészre? Mert utóbbi esetben elég gusztustalan húzás amivel csak rosszul jársz.

2015. nov. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, határozott munkaviszonyom volt, úgy lett meghosszabbítva. Nem akar semmire rávenni, nagyon rendes és segítőkész. De mivel ez egy kis vállalkozás és ha eljövök neki feltétlenül kelleni fog egy másik ember, nem akarom hogy "felesleges" kiadásai legyenek. De persze én se akarok rosszul járni.
2015. nov. 24. 16:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha szívesség volt a részéről, akkor úgy rendben van.

Csak majd arra figyelj, hogy ha szeretnétek még gyerkőcöt, akkor újra le kell dolgoznod az 1 évet a csedhez, gyedhez.

2015. nov. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!