Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A fizetés nélküli szabadság...

A fizetés nélküli szabadság (GYED, GYES alatt) bármikor megszakítható? Van a munkáltatónak mérlegelési joga?

Figyelt kérdés
A kérelemben, amit ki kellett tölteni 3 év van(azt mondták a személyügyön hogy így kell). Ha vissza szeretnék (pontosabban nem szeretnék, de kell a pénz miatt) menni dolgozni 2 év után mondhatják az hogy ne menjek még, maradjak otthon, várjam meg a 3 évet?
2010. jan. 3. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Sztem megszakítható, de ha tudod, hogy vissza kell menned, akkor miért nem azt írod bele, hogy a gyermek 2 éves koráig kéred? Az én munkahelyem pl ki volt akadva, hogy itthon akarok maradni 3 évig, állandóan zaklattak, hogy menjek vissza. Végül tök máshogy alakult, de ez most mindegy. Szóval szerintem vissza fognak venni. De ezt akár meg is kérdezheted már most.
2010. jan. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Akkor még nem volt biztos hogy vissza kell majd mennem 2 éves kor után, és ők mondták hogy mindig 3 évet írnak, mert így szokás.
2010. jan. 3. 15:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is így szokás, hogy 3 évet íratnak alá. De ha vissza akarsz menni, először a bent lévő szabidat úgyis ki kell adniuk. Szóval nem egyik napról a másikra megy vissza az ember. De előtte puhatolózhatsz, hogy mi lett a helyeddel, kit vettek fel, milyen feltételekkel.
2010. jan. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem vettek fel senkit a helyemre, meg közben átszervezés volt, másik osztályhoz kerültünk. De kaptam utána papírt hogy átvettek, szóval a helyem üresen, de megvan.
2010. jan. 3. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!