CSED hiánypótlás?

Figyelt kérdés

Két, egyenként 4 órás állásom van, innen mentem (mennék) CSED-re, amit meg is igényeltem hivatalosan.


Ma kaptam egy levelet, melyben hiánypótlásra szólítanak fel, miszerint szíveskedjek az "Igazolvány a biztosítási jogviszonyokról és egészségbiztosítási ellátásokról" elnevezésű nyomtatványát (TB igazolvány).


Mikor felhívtam őket, a nőci valamilyen rózsaszín kis könyvről beszélt, ami az egyik munkahelyemnél ott van az ügyintézőnél, viszont a másik munkahelyemen csak lesett a főnököm, hogy nála ilyen rózsaszín kis könyv nincs, de nyomtatványboltban lehet kapni olyan nyomtatványt (???), amit majd ő kitölt nekem.


Valaki világosítson már fel, hogy most akkor mi kell és honnan, mert én ezt nem értem.



2015. nov. 27. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindkét munkahelyednek be kellett volna írnia a jogviszonyod kezdetét.
2015. nov. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ha egyik munkáltatódnál van akkor ne vegyél, hanem kérd el és vidd el a másikhoz, pecsételje bele a munkaviszonyod kezdetét és add le utána az oep.nél(?).

azt nem minden munkáltató ad, hanem neked van egy darab belőle és abba pecsétel minden munkáltatód, majd 20 év múlva is. ez azért is fontos, mert nyugdíjnál majd ezzel az egy szem kis könyvvel fogod igazolni, hogy megvan a ledolgozott időd (ahogy most csednél is)

2015. nov. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!