Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha soha nem volt még munkavisz...

Ha soha nem volt még munkaviszonyom, de terhes vagyok, akkor kb. a 6. hónapig csak gyes jár, utánapedig elmehet az apuka gyed-re? Korábban nem veheti igénybe?

Figyelt kérdés
2015. nov. 28. 00:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%

ez nagyon jól hangzik, de ki a fene fog akkor dolgozni? vagy hárman eléltek majd a gyedből (mínusz a te tb-d)?

nem, apa nem mehet el gyedre a kicsi 168 napos koráig, utána pedig nem dolgozhat 1 éves koráig...

számold ki, apa fizetésének a 70%-a-7500.- több-e mint apa fizetése+ 35.000.- (nem tudom pontosan mennyi a gyes, bocs)

egyébként mit csináltál eddig? mert van diplomás gyed is

2015. nov. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Bocsi, most látom, hogy az alattam lévő kérdés szinte ugyanez.

Szóval ha én "nem akarok" dolgozni, hanem otthon szeretnék lenni a babával, a legjobban úgy járunk, ha férjem csak a baba egy éves korában veszi igénybe a gyedet, addig pedig kapom a gyest?

2015. nov. 28. 00:22
 3/18 A kérdező kommentje:
2. baba, elsőre igénybe vettem a diplomás gyedet, de már nem vagyok rá jogosult.
2015. nov. 28. 00:24
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem,mit akarsz...Minek menne apuka GYED-re?Mert akkor neked dolgozni kell.Mert olyan nincs,hogy te GYEST kapsz a gyerekre,apuka meg GYED-et.Egy gyerekre egy ellátás jár.Tehát a férjed dolgozni fog továbbra is,te meg GYES-t és családit kapsz.38 ezer valammennyi.Csak így lehet.
2015. nov. 28. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
27%
Vagy arra gondolsz,hogy a gyerek 1 éves kora után te dolgozol,apuci gyed-en,majd 2 éves korától megint te Gyes-en?Mert ennek sok értelme nincs.Kivéve,ha brutál jó fizut kapnál a diplomáddal.
2015. nov. 28. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%

Igen, csak a 6. honap utan veheti igénybe, de dolgozni nem dolgozhat az 1. év betolteseeig

Mi olyan érthetetlen? Apuka dolgozhat majd a gyed mellett, így lesz egy munkabér plusz gyed és csaladipotlek, nem pedig munkabér és gyes, plusz családi pótlék

2015. nov. 28. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

Te gyesen leszel a baba egy eves koraig, aztan apa igenybe veheti a gyedet munka mellett, de akkor te nem kspsz majd gyest. Erted?

A teveben reklamozottakkal ellentetben nem lehet dolgozni a baba fel eves koratolngyed mellett csak egy eves kortol.

2015. nov. 28. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, a kérdező sehol nem írta, hogy egyszerre több ellátást akarna igenybevenni.
2015. nov. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%
1 éves kora után. Arra figyeljetek, hogy 60 napig apuka nem kaphat fizetést! és magad után biztosítási járulékot kell fizetned
2015. nov. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Utolsó, mivel a kérdező jövőre fog szülni, már nem lesz 60 napos várakozási idő.
2015. nov. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!