Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apuka miért olyan furcsa...

Apuka miért olyan furcsa velem, most hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

En nagyon boldog vagyok, olvasok a terhessegrol, szulesrol, tervezgetek, gyujtogetek. Ferjem viszont nem olyan lelkes mint en, nem is nagyon erdeklodik, hogy eppen melyik heten mi tortenik, a baba hogyan fejlodik stb.

Nem igazan ertem, hogy miert ilyen. Ha elkezdek beszelni a babarol meg a jovonkrol akkor vegig hallgat, de nem folyik bele a beszelgetesbe, mintha tartozkodna ettol.

Ugyanakkor az ultrahangokra eljon velem, buszken hallgatja szivhangot is.

9 hetes vagyok, en varom a babat, az en testem valtozott meg teljesen, a ferjem mintha nem tudna bekapcsolodni a babavarasba..

Amugy normalis, dolgos, szorgos ferfi, 25 eves, viszont nincs apukaja, mert elhagyta oket picinek.

Lehet, hogy mivel nem latott maga elott apamintat, nem volt apukaja ezert nem tud mit kezdeni a helyzettel es ezert nem tud azonosulni az apakeppel?


2015. ápr. 1. 15:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
áh a férfiak nagy része ilyen :-) inkább a nők ezek a tervezgetősek,hogy nézzük melyik héten mi van,meg elolvadunk egy husi rugdalozotól. ők csak nem ilyenek. nekem is sose akarta olvasni a heti fejlődést,én mondtam mindig, hogy na olvasd már el,ha ruhát vettünk marhára nem érdekelte stb. ettől függetlenül ő is ott volt minden ultrahangon,most meg,hogy megszületett imádja. tiszta apuci pici lánya lesz,már most látom :-) ne aggódj,csak különbözöek vagyunk,majd ha ott lesz a baba,másmilyen lesz.
2015. ápr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az apukáknak kicsit tovább tart amíg felfogják az egészet, na nem azért mert butábbak :), hanem azért, mert benned fejlődik a baba, és amikor még csak 9 hetes vagy, nem látja domborodni a pocakodat, az UH-nem egy kész kis emberkét lát még ahogy kalimpál a kis kezeivel, lábaival, addig valószínűleg felfoghatatlan az egész. Még sokszor az anyukának is. Nekem pl. még 9 hetesen az volt, bevallom. Már amikor éreztem őt, stb., akkor kezdett tudatosulni bennem, hogy te jó ég, anyuka letten/leszek.

Idővel szerintem majd belerázódik a szerepbe, azért még ennyiből nem kell arra gondolnod, hogy nem fog tudni azonosulni az apaképpel. Azért te tervezgess, beszélgess erről, had szokja a gondolatot :).

2015. ápr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én így ismeretlenül ezeket gondolom:

- még nem látja rajtad a terhességet, hiszen pici a hasad (ha nőni kezd lehet benne is átértékelődik a helyzet)

- nem tudja átérezni azt, amit te, hiszen férfi (teljesen másképp működik, mint egy nő)

- nem volt apaminta előtte...lehet ezért is furcsa neki a helyzet

- fiatal, első baba, minden hihetetlen és szokatlan még neki


Tényleg abba gondolj bele, hogy ő nem tudja átélni azt amit te, és ez nem bántásból van.

Adj neki időt, és beszélj az érzéseidről, így idővel talán közelebb tud kerülni a dologhoz.


Férjem nagyon rendes, és mindenben segít, elkísér a vizsgálatokra, de amikor beszélek a terhességemről látom rajta, hogy igazán nem tudja felfogni és átérezni. De mindig mondja, hogy jó, hogy magyarázok neki, mert így jobban belelát, és megpróbálja átérezni nagyjából.

2015. ápr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy kilenc hetes terhességgel még elég nehéz apaként azonosulni. Mivel a változások nem az ő testében zajlanak, számára ez így kevéssé kézzel fogható. Biztos vagyok benne, hogy nagyon lelkes vagy, de ha már így pörögsz az első trimeszterben, ez elég fullasztó lesz a párodnak.

Számára akkor válik majd kicsit közelebbivé az apaság, amikor először érzi mozogni ő is a hasadnál, vagy majd amikor először tartja a kezében.

A férfiak máshogy élik meg ezeket a dolgokat.

Egy 3 gyerekes anyuka.

2015. ápr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
18%
én alapból gondoltam, hogy attól hogy babá várok, a párommal még van má témám is, és nem "telepszek rá" a terheséggel.
2015. ápr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
25%

*babát

más

2015. ápr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%

Ő férfi. Nem benne növekszik a kis élet, ő nem tud ezzel az érzéssel azonosulni, legalábbis nem úgy, ahogy elvárnád. Ő nem nő, ő nem anya.

Ennek semmi köze sincs ahhoz, hogy őt elhagyta-e az apja, vagy sem. Különben még az is lehet, hogy nem is nőtt fel a feladathoz, tervezett baba volt, vagy becsúszott?

2015. ápr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
9 hetes vagy... nézd majd meg a fejét a 39. héten! :D Türelem! Adj neki időt! Legyen neki is majd meg a saját feladata, pl. vegyen egy csomag pelenkát egyedül! :) Bízz rá kisebb dolgokat, és majd vond be az előkészületekbe. A férfiak a két kezükkel is feldolgozzák a baba érkezését. Örömmel szereli majd a kiságyat, szekrényeket, polcokat, mert végre tehet valami hasznosat. Most még haszontalannak érzi, és egyáltalán, őszintén szólva fel sem fogta még szerintem, hogy apa lesz :) Ez egy folyamat, támogasd benne, hogy lassan megérjenek benne a dolgok! :)
2015. ápr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Férfiaknak ettől több idő kell. Mi nagyon akartuk a babát, ahogy mutattam a tesztet a férjemnek, nem láttam az örömöt az arcán. Furcsa volt. Egyre lelkesebb az idő múlásával.
2015. ápr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
A 2. babánkat várjuk, mi is így az elején vagyunk még. Lelkes, de őszintén megmondta, hogy ő neki még "nem esett le", pedig már van egy gyermekünk, tudja, miről van szó és azt mondja, mégsem olyan egyszerű ez, még nem tudatosult. :) Ez nem baj, csodálatos apa, gyakorlatban látom, és majd egyszer neki is leesik a második csoda érkezése is :)
2015. ápr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!