Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Január 1-től akkor most...

Január 1-től akkor most eltörölték a 60 napos várakozási időt GYED igénylásnál vagy nem?

Figyelt kérdés
Itt azt olvastam nemrégiban, hogy már meg is jelent a közlönyben, de ma az oepnél pedig azt mondták, hogy nem...
2015. dec. 1. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen eltörölték. Így ha apa munka mellett igényli a gyedet, akkor jár rögtön a munkabér mellé a gyed is. De, a 30 napos elbírálási időre figyeljetek, célszerű megigényelni 1 hónappal korábban, így folyamatos lesz az ellátás.
2015. dec. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom. Tudsz nekem abban segiteni h hol talalok errol hivatalos forrást mert mint irtam az oepnel azt mondták meg a nem törölték el. ( de nekem mondtak mar ott olyanokat; hogy erre nem alapozok)
2015. dec. 1. 10:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen,megjelent még nyáron a közlönybe úgy,hogy január 1 lép hatályba.Viszont van benne egy rész amit sokan valamiért nem vesznek észre pedig lényeges (főleg a végéd figyeld és akkor tudni fogod,hogy rátok vonatkozni fog vagy nem)

(2) A 42/C. § (1) bekezdés f) pontjának az egyes egészségügyi és egészségbiztosítási tárgyú törvények módosításáról szóló 2015. évi LXXVII. törvény általi módosítását azon gyermekekre tekintettel kell alkalmazni, akik 2015. december 31-ét követően töltik be az első életévüket.”

2015. dec. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nos, még nem törölték el, mert dec. 1-je van, gondolom az ügyintéző így értette. Nem valami okos emberkék dolgoznak ott, kivétel a kevés kivételnek.
2015. dec. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. Hat az nem tul jo. Mert mi 29.-en töltjük az egyet. De akkor ha jol értelmezem aki január elsejen lesz egy es ugy igénylik nincs várakozási ido nekem pedig mivel.2 nappal korabban szuletett van? Ez eleg érdekes: ( de majd atbogaraszom akkor az egeszet.
2015. dec. 1. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!