Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 1. Több munkahelyem van akkor...

1. Több munkahelyem van akkor az összes bevételemből számolják a gyes/gyed összeget vagy csak a főállásból?

Figyelt kérdés
2. Egyetem után történő szülésnél is megkapom a minimális összeget, ha van mellettr munkám akkor összeadódik? Pl. Egyetem egy minimál béresnek felel meg plusz ahol dolgozom annak a fizetése?

2015. dec. 21. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Gyes mindenkinek ugyan annyi, azt nem számoják ki a munkából.
2015. dec. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Ahol dolgozol, ott biztosan van könyvelő, munkaügyes, stb. Tőlük meg tudod kérdezni pontosan.

Mert nekem nem is igazán világos a kérdés. Tanulsz és dolgozol is közben több helyen?

Munkaviszonynál számít, hogy hány napja, mert kell egy minimum időszak, hogy jogosult legyél a gyedre. Gyes jár mindenkinek. Annak fix (alacsony) összege van. GYednél van jelentősége a fizetésednek.

Ha még tanulsz, akkor lehet, hogy jár valami kedvezmény.

De ha már végeztél, akkor az nem számít munkaviszonynak.

2015. dec. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Több munkahely esetén mind számít, feltéve, hogy mindegyik munkahelyeden teljesítetted a feltételeket. Mert ugye a gyed feltétele, a szülést megelőző 2 évből legalább 365 nap munkaviszony. Ha az egyik munkahelyeden csak pl. 8 hónapot dolgoztál sülés előtt, akkor onnan nem vagy jogosult gyedre.


" Egyetem után történő szülésnél is megkapom a minimális összeget, ha van mellettr munkám akkor összeadódik? Pl. Egyetem egy minimál béresnek felel meg plusz ahol dolgozom annak a fizetése?"


Ezt úgy érted, hogy az egyetem miatt megkapod a diplomás gyedet, plusz ha van munkád, akkor mellé még az úgy megillető gyedet is? Mert az úgy nem működik. Vagy diplomás gyedre vagy jogosult, vagy simára. A diplomás gyed csak 1 évet jár, rendes gyed eseten meg először csedet kapsz, majd a gyerek 2 éves koráig gyedet. Szóval eléggé más.

Amúgy egyetemnél a jogosultsági időbe beleszámítanak a tanulmányok max 180 nap erejéig, és csak 185 nap munkaviszonyt kell felmutatni, hogy rendes gyedet kapj.

2015. dec. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Ha több MUNKAVISZONYOD van, akkor mindegyikben külön kiszámolják a gyedet (ha mindegyiknél jogosult vagy), és kapod mindet.

Ha egyetem mellett dolgozol, nem adódik össze semmi, jól írja 3-as, vagy diplomás gyedet kérsz, vagy a munkaviszony alapján csedet/gyedet.

2015. dec. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ha több munkaviszonyod van, akkor jogviszonyonként számolják, de itt is igaz a GYED-re, hogy nem lehet több együttesen, mint bruttó 147.000 Ft.


Egyetem mellett ha dolgozol, akkor a jogviszonyod után fogod kapni a gyedet, illetve azt összeveszik a diplomás gyeddel és amelyik kedvezőbb számodra azt fogják venni.

2015. dec. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt egyébként le is írja hogy mi van ha valaki egyetem mellett dolgozik...már mint hogy a jogviszonyodban elért jövedelmet veszik, de nem lehet kevesebb mint a diplomás gyed és nem lehet több mint a br. 147.000 Ft. De nem fog összeadódni! Vagy ez vagy az.


A diplomás gyed havi összege:


a felsőfokú alapképzésben, felsőfokú szakképzésben vagy felsőoktatási szakképzésben, valamint a szakirányú továbbképzésben részt vevő hallgató esetén a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér (2015-ben: 105.000,-Ft) 70 %-a,


a mesterképzésben, egységes, osztatlan képzésben vagy doktori képzésben részt vevő hallgató esetén a jogosultság kezdő napján érvényes garantált bérminimum (2015-ben: 122.000,-Ft) 70 %-a.


Ha a diplomás gyed-re jogosult személy a gyermek születésekor biztosított, és


1. Amennyiben az igénylő, a gyermekgondozási díj jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafele számítva rendelkezik 180 naptári napi jövedelemmel akkor a gyermekgondozási díj alapját, ezen 180 napi jövedelem figyelembe vételével kell megállapítani, ha a biztosítási idő folyamatos. A folyamatos biztosítási idő megszakítása esetén, a megszakítást megelőző jövedelmet nem lehet figyelembe venni. A 180 napi jövedelem keresésekor legfeljebb az ellátásra való jogosultság kezdő napját megelőző naptári év első napjáig lehet visszamenni.


2. Ha az igénylőnek az 1. pontban meghatározott időtartamban nincs 180 naptári napi jövedelme, de ezen időtartam alatt a jogosultságot közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafele számítva rendelkezik legalább 120 naptári napi jövedelemmel, akkor a gyermekgondozási díj alapját ezen 120 naptári napi tényleges jövedelem figyelembevételével kell megállapítani.


Ezt a szabályt akkor lehet alkalmazni, ha az igénylőnek van az ellátásra való jogosultságot közvetlenül megelőzően legalább 180 nap folyamatos – Tbj. 5. § szerinti – biztosítási jogviszonya.


A gyermekgondozási díj összege ebben az esetben sem lehet kevesebb a fent leírtak szerinti, minimálbér, illetve a garantált bérminimum alapján megállapított összegnél, valamint nem lehet magasabb a minimálbér kétszeresének 70 százalékánál (havonta).


A diplomás gyed összegét minden év január 15-éig hivatalból felül kell vizsgálni és a tárgyévre érvényes minimálbér, illetve garantált bérminimum figyelembevételével január 1-jei időponttól újra meg kell állapítani.

2015. dec. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek, megkaptam a választ :)
2015. dec. 22. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!