Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a terhesség alatt táppénzen...

Ha a terhesség alatt táppénzen vagyok, mert olyan munkám van, amit nem csinálhatok, az is beleszámit a gyedbe?

Figyelt kérdés
Két évig visszamenőleg meg kell lenni a 365 napnak, ebbe beleszámit a táppénz?
2015. dec. 21. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Találós kérdés: szerinted táppénz alatt fennáll a munkaviszonyod?


(Fenn, mivel egyébként táppénzen se lehetnél, mivel a passzív táppénz intézménye rég megszűnt.)

2015. dec. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, a táppénzen töltött időszak is munkaviszony, szóval beleszámít a jogosultsági időbe. Viszont az összeg kiszámításánál nem veszik figyelembe. (Ez szintén jó, hiszen akkor jelentősen lecsökkentené az ellátások összegét.
2015. dec. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én is így gondoltam, csak láttam itt pár választ és néhányam azt irták nem számit bele, ezért kérdeztem.

Köszi nektek.

2015. dec. 21. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!