Táppénz kérdés?

Figyelt kérdés

sziasztok,

180 napból csak 140 van meg a ledolgozott napokból. Mire számíthatok?

A táppénzem hány %-os lesz?

A terhesség 91.napjától igényelhetek valamilyen támogatást?

A válaszokat köszönöm!



2015. dec. 25. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:

úgy tudom a tényleges bejelentett béred lesz az alap, a juttatások és egyebek nem számítanak bele a gyed összegébe.


de kíváncsi vagyok mások mit írnak, én is így járok majd. már terhes voltam/vagyok mikor munkahelyet váltok (épp most), és ha elmegyek majd tp-re akkor nem lesz meg a 180 bérezett napom. nekem azt írták amit írtam, mondjuk nekem nem gond, mert semmilyen juttatást nem kapok.


91. naptól igényelhetsz családi adókedvezményt.


arra figyelj, hogy csak annyit lehetsz tp-en amennyit ledolgoztál.

2015. dec. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ!:)

azt tudod véletlen, hogy a táppénzen töltött napok száma beleszámít a ledolgozott napok számába?

2015. dec. 25. 11:08
 3/5 anonim ***** válasza:
A táppénz alatt van munkaviszony szóval igen, bele számít
2015. dec. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha van ket ev folyamatos biztositasi idod akkor 60% a tappenz ha nincs akkor 50%.

ha csak 140 nap a figyelembe veheto jovedelmed, akkor is az alapjan fogjak megallapitani a naptari napi alapot, vagyis szamolnak egy napi atlag bert a bruttodbol, az lesz az alapja, annak a 60 vagy 50%at veszik majd. ez is brutto lesz, es a tappenzbol csak szja vonodik.


es ha azt kerded hogy a csedhez szukseges 365 napba beleszamit e tappenz akkor igen,.beleszamit, viszont ez alapjan sejtem.nincs meg a ket ev biztositotti idod tehat csak 50% tappenzre leszel jogosult.

2015. dec. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2015. dec. 25. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!