Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Terhesen táppénz bejelentése...

Terhesen táppénz bejelentése papír (ok) leadása hogy zajlik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdeklődnék : 7 hetes terhes vagyok,hamarosan tállénzre szeretnék menni,mivel 3 műszakban dolgozom veszélyes anyagokkal gyárban,álló fizikai munka. A főnököm még nem tud róla,nem tudom mikor és hogyan jelentsem be. Félek ha megtudja,még a táppénz előtt kirúgnak. Személyesen közöljem,vagy egyszerűen menjek táppénzre? Telefonon? A táppénzes papírt minden hónapban be kell vinnem majd,vahy fel lehet adni postán is? Amúgy Amúgy külsős cég által dolgozom a gyárban 1 éve és 4 hónapja. Kit kell értesítenem? Mi ennek a menete? Előre is köszi
2015. dec. 7. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:

1.) nem rúghat ki, ha csak nem vagy próbaidőn, vagy nem határozott idejű szerződéssel dolgozol

2.) kötelező neki az állapotodnak megfelelő munkakört adni, legalább a mostani alapbéreddel. Ha ilyet nem tud, akkor távolléti díjat kell megfizetnie neked, ami az alapbérednek felel meg alapesetben, tehát jóval kedvezőbb mint a táppénz.

A külsős cég alatt mit értesz?


A táppénzhez egyébként egy kérelmet kell a foglalkoztatódnál beadni, ami az oep honlapjáról letölthető, továbbá az orvos igazolását a keresőképtelenségedről...

2015. dec. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Munkaközvetítő cégtől kölcsönöz a gyár. Tehát a munkáltatóm a munkaközvetítő ( Trenkwalder kft. ) Hogy csináljam ezt az egészet? :D
2015. dec. 7. 17:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Nos akkor mindennek az alapja, hogy a Trendwalkerrel milyen szerződésed van. A gyár most ugye ilyen szinten kiesik. Ott kell bejelentened, hogy terhes vagy (hiszen ha jól értem velük vagy szerződésben) Ha a Trendwalkernél határozatlan a szerződésed, akkor nem küldhetnek el, viszont ugye az állapotodnak megfelelő munkakört kell hogy felajánljanak, DE ennek lehet hátulütője, ugyanis nem távolléti díj jár erre az időre hanem az alapbéred nem lehet kevesebb, mint most (vagyis ugye a pótlék, prémium stb nincs benne), ez később csed, gyed összegben lehet hátrányos, tehát lehet "hasznosabb" eljönni tp-re (aminek ugye a mostani béred az alapja) és így a csed, gyed alapod is közel ez lehet.

Ugye ehhez pontosan tudni kellene, hogy mennyi az alapbéred és mennyit keresel egyébként, mert az alapján már nagyjából tudni lehet, mivel járnál jobban.

2015. dec. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Határozatlan a szerződésem, és próbaidős sem vagyok. De a gyáron belül vam főnököm ( Műszakvezető,csop.vezetőm) Tehát akkor vele csak közlőm,a táppénzes papírt,elintézni valókat már a munkáltatóval? (Trenkwalder) Gondolom velük telefonon is közölhetem,mivel csak 2 ügyintézőjük szokott bejönni a gyárba kajajegyet kiosztani stb. Fogadó óra. A többi teendőt gondolom utána mondják. Remélem lejet majd postázni a tp.papírt,messze lakom a munkahelyemtől
2015. dec. 7. 20:18
 5/5 anonim ***** válasza:

7 hetesen azért szerintem még korai táppénze jönni. De, ha nagyon veszélyes a munka, akkor a doki táppénzre vesz, egyéb indok miatt nem. Nekem kért az orvos egy papírt a főnökömtől, hogy már nem tud könnyített munkát adni. Ekkor voltam kb. 30 hetes. Így nagy nehezen táppénzre vett. Persze vannak dokik, akik szó nélkül megteszik.

Szívhang már van? Mert ha nincs ,akkor tuti nem vesznek még táppénzre.

Nem rúghatnak ki, védve vagy. Véletlen se írj alá semmit. Természetesen személyesen is közöld a műszakvezetővel majd a Trenkwalder képviselőjével is. Valóban, inkább táppénzre menj, mint inkább távolléti díjat fizessenek, hiszen tényleg csökkenhet a távolléti díj miatt a csed, gyed összege.

Ha bejelented akkor nem vagy köteles éjszaka dolgozni, ha 3 műszakba jársz.

A táppénzes papírt kéthetente kell leadni, nem havonta. Postázhatod is természetesen, de ha nem érkezik be bérelszámolásra, akkor abban a hónapban már nem számolják el, csak köv. hónapban.

2015. dec. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!