Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Második terhességnél is jár a...

Második terhességnél is jár a CSED? (ami TGYÁS volt)

Figyelt kérdés

Most második babámmal vagyok táppénzen (nem menetem vissza dolgozni gyed alatt lettem terhes) munkaviszonyom megmaradt.

A csed összege marad annyi amennyi az első babánál volt tgyás összege ?


2016. jan. 3. 18:16
 1/6 anonim válasza:
marad
2016. jan. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem igaz, nem marad a csed összege, ha a két baba között nem mész vissza! Mivel nem volt jövedelmed - és a táppénz ilyen értelemben nem jövedelem - a minimálbér kétszeresének 30-ad része lesz a csed napi összege. Több kismama csodálkozott nálunk nagyot tavaly, akik nem jöttek vissza két baba között, mert várták a régi összeget.


[link] j%C3%B6vedelem alapj%C3%A1n sz%C3%A1m%C3%ADtj%C3%A1k a csecsem%C5%91gondoz%C3%A1si d%C3%ADj %C3%B6sszeg%C3%A9t?

2016. jan. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A minimálbér kétszeresének a 70%-a akkor lesz a csed, ha a szerződés szerinti béred meghaladja a minimálbér kétszeresét. Ha a szerződés szerinti béred kevesebb, mint 2016-ban 222 ezer Ft, akkor a szerződés szerinti béred 70%-a lesz a bruttó csed.

Ugyanakkor itt jön még a kedvezményszabály, miszerint, ha a következő baba gyed, gyes alatt születik, akkor összehasonlítják, hogy az első gyerekkel kapott összeg jobb-e v. az új összeg és amelyik kedvezőbb, akkor azt veszik figyelembe.

2016. jan. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
tehát régi tgyás összeg szóba sem jöhet ?
2016. jan. 3. 20:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem hogy vagy tp-en ha nem mentél vissza dolgozni?
2016. jan. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, gondolom megszakítottad a fizu nélküli szabidat kivettél valamennyi szabit és eljöttél tp-re.

Ebben az esetben (hacsak nem több, mint 30 napot voltál szabin) összevetik a szerződés szerinti béredet és az előző ellátásod alapjád (tgyás, gyed alapodat), amelyik a magasabb azt fogod kapni. Tehát ha pl alapbéren felül volt túlóra, pótlék, prémium stb, az előző alapodba beszámítva, ami ugye emelte azt, akkor most is azt fogod kapni. Tehát ahogy te kifejezted magad szóba fog jönni. Tehát lehet, hogy ugyanannyi lesz az alapod, de most a tp-t is az alapján kellene kapnod (hiszen már tavaly élt ez a szabályozás). Szóval ha most a tp-d alapja kevesebb, mint az előző tgyás, gyed alapod, akkor már most reklamálj a munkaügyisnél.

2016. jan. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!