Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Nagymama elmehet gyes-re a...

Nagymama elmehet gyes-re a 1,5 éves lányommal, ha rokkantságit és özvegyi nyugdíjat kap?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy neki ez a két ellátása megmarad?

2016. jan. 5. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
A rokkantsági ha jól emlékszem segély.Ha így van akkor nem,mert a gyes is segély.Egy ember egyszerre csak egy féle segélyt vehet igénybe.Szóval elmehet gyes-re,de akkor a rokkantsági nem jár.
2016. jan. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Milyen előnyötök származna ebből? Hiszen GYES mellett is lehet teljes munkaidőben dolgozni.
2016. jan. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb az mivel a mama nem munkanélküli és kap ellátást amit az előttem lévő ír.... te simán mehetsz dolgozni gyes mellett sőt gyed mellett is habár a gyes volt a kérdés
2016. jan. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mikor szüntetik meg a rokkantsági ellátásra való jogosultságot?


Ha az ellátásban részesülő

– kérte,

– más rendszeres pénzellátásban részesül, ide nem értve a keresőképtelenségre tekintettel folyósított táppénzt, baleseti táppénzt, valamint a gyermek egy éves kora után megállapított gyermekgondozási díjat



Nem jár gyermekgondozási segély a nagyszülőnek, ha

szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 4. §(1) bekezdés i) pontja szerint rendszeres pénzellátásban részesül, ide nem értve


a) a gyermekgondozási segélyt és gyermeknevelési támogatást, az ezek folyósítása mellett végzett kereső tevékenység után járó táppénzt, baleseti táppénzt, továbbá a járási hivatal által megállapított kiemelt, vagy emelt összegű ápolási díjnak a gyes-t meghaladó összegét,


b) társadalombiztosítási nyugellátást, a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény szerint társadalombiztosítási nyugellátással egy tekintet alá eső ellátást, a Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány által folyósított ellátásokról szóló kormányrendelet alapján folyósított ellátást, az egyházi jogi személy által folyósított egyházi, felekezeti nyugdíjat, a korhatár előtti ellátást, a szolgálati járandóságot, a balettművészeti életjáradékot, az átmeneti járadékot, a megváltozott munkaképességű személyek ellátásait, bányászok egészségkárosodási járadékát.



Ebből gondoltam én,de inkább holnap az illetékes helyen rákérdezek,mert nekem ezekből az ellenkezője jön át.

2016. jan. 5. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!