Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Belekeveredtem ebbe az egész...

Belekeveredtem ebbe az egész Gyás, gyed, gyet és a többi fura rövidítésbe?!?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nos: 2015,10 hó végén lejárt a határozott szerződésem.Szeptemberben terhes lettem. November 13-2016. február 09 ig munkanélkülin vagyok.

Július 28 vagyok kiírva.

Be tudom magam jelenteni 2-3 hónapra.

Kérdés: 1.május végén szűnne meg a "munkám" a Tgyás alatt akkor kapk gyedet is?

2. Mi alapján számolják a segélyeket? Számít hogy 4 órás vagy 8 órásnak jelentem be magam?

(a 365 biztosított napom meg van 140.000 bruttoval)


Köszönöm!!!



2016. jan. 4. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Ahhoz, hogy kapsz a csedet, gyedet, az kell, hogy vagy kitartson a szülésig a munkaviszonyod, vagy a csed igénylés előtt max 42 nappal szűnjön meg.

A Te esetedben az ellátások összeget az utolsó munkaviszonyban elért jövedelem alapján fogják számolni.

Mindegy, hogy 4 vagy 8 órás, az összeg számít.

2016. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hova jelentenéd be magad, de tudd, hogy a NAV szeret ráállni a kismamákat alkalmazó vállalkozókra.


Ezek nem segélyek, hanem ellátások.

Először a jogosultságot számolják (szülést megelőző 2 évben van-e 365 nap biztosított jogviszony).

Ha jogosult a kérelmező, akkor az utolsó munkahelyen kapott tényleges jövedelemből számolják az ellátást.


A bejelentés szempontjából teljesen mindegyhogy 4 vagy 8 óra, mert mindkettő biztosítási jogviszony, és a jövedelmet nézik.

2016. jan. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pl lehet KATA-s is a kerdezo ;)
2016. jan. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Nem a váltakozóit váltanám ki.

Ismerősöm jelentene be alkalmazotnak magam után fizentèm a járulékokat, ha jól értelmezem akkor nem a munkáltatót terheli a járulék kifizetés?!

2016. jan. 5. 09:13
 5/8 anonim ***** válasza:

De, a munkáltató fizeti.

Ha pl 130.000 Ft-ra vagy bejelentve, akkor a munkáltató fizet: 80.400 Ft-ot az állam felé. Minden hónapban.

Szóval nem olcsó mulatság.

És számoljon az ismerős egy NAV ellenőrzéssel, mert erre szeretnek ugrani (mint írtam).

Ha már cseden vagy, akkor nem kell a munkáltatónak fizetnie semmit az állam felé.

2016. jan. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hát ha bevállalod,hogy a teljes járulékot fizeted,akkor a munkáltatód mentesül ez alól.
2016. jan. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

M

2016. jan. 7. 09:34
 8/8 A kérdező kommentje:
Megoldódott köszönöm !!!!
2017. febr. 6. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!