Így mire leszek jogosult?

Figyelt kérdés
Július 31-re vagyok kiírva. 10 hetes vagyok. 6 hetesen táppénzre mentem veszélyesztetett terhes vagyok. 2015 július 1 óta vagyok bejelentve bruttó 128000ft/hó. Így hogy szülésig táppénzen leszek, előtte pedig pont 6 hónapja voltam bejelentve (előtte gyesen voltam) mire leszek jogosult? Már teljesen tájékozatlan vagyokma csed és hasonlók terén. Vagy csak gyes fog járni?
2016. jan. 6. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Mivel szüléskor lesz munkaviszonyod, és meglesz a 365 nap biztosított időd, így jogosult leszel csedre és gyedre.

Számításnál nem veszik figyelembe a táppénzt, csak a tényleges jövedelmed fog számítani.

2016. jan. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ahogy az első írja.
2016. jan. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
valóban úgy van ahogy az elő írja, csak elkerülte a figyelmét, hogy képtelenség az amit írsz, nem lehetsz 8 hónapig táppénzen ha 6 hónapot dolgoztál, napra pontosan maximum annyit lehetsz tp-en amennyit ledolgoztál, szóval kéne egy b terv, mert ez így nem lesz jó. esetleg vissza kéne menni 1 hónapra dolgozni, és ha csedet 8 hónaposan kezdesz akkor az úgy épp jó lehet
2016. jan. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A 3. válaszolónak van igaza. Annyit lehetsz táppénzen, amennyit előtte dolgoztál. Ha csak 6 hónapot, akkor annyit.
2016. jan. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Veszélyeztetett terhes vagyok nem dolgozhatok..... nagy pocakkal meg főleg nem tudnék dolgozni. A munkám nem olyan hogy terhesen végezni lehetne. Még egy alacsony rizikós terhességgel sem. Ilyenkor ki lehet venni a szabadságot is? Mert az is majdnem 3 hét... nem értem ez mégis miféle törvény hisz kirugni nem rughat ki dolgozni nem tudok akkor mégis mit csináljak?
2016. jan. 7. 09:07
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor fizetés nélküli szabadságra kényszerülsz. És az alatt szünetel a biztosítási jogviszonyod.

Amúgy maga a terhesség nem mentesít a munka alól. Szóval ha nem lennél veszélyeztetett, akkor a munkaadód köteles lenne olyan munkakört felajánlani, amit végezhetsz terhesen. Ha nincs ilyen, akkor felment a munkavégzés alól, és távolléti díjat köteles kifetni.


És a munkaadókat védi ez a törvény, mert ha belegondolsz a másik oldalról, nem lenne túl igazságos, ha te dolgoztál neki 3 hónapot pl, közlöd hogy terhes vagy, elmész táppénzre, ő meg fizesse 8 hónapig a táppénzed egy harmadát, úgy hogy lehet, 3,5 évig nem is lát viszont...

2016. jan. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na ő neki eszébe sem jut olyan munkát adni amit terhesen is tudnék végezni.... fura figura.
2016. jan. 9. 09:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem neki kell eszébe jutnia, hogy könnyített munkakörbe alkalmazzon. Fel is menthet a munkavégzés alól. Ez a törvény. Ha nem vagy veszélyeztetett, és mégis táppénzre mész, akkor te követsz el táppénzcsalász, ami büntetendő (Elvileg).

Szóval ha nem vagy veszélyeztetett, akkor bemész a munkahelyedre, hogy "jöttem dolgozni". Az üzemorvos felment a munkaköröd alól, amit terhesen nem végezhetsz, és a munkáltatód vagy ad könnyített munkakört, vagy felment a munkavégzés alól, vagy mész a munkaügyi bíróságta.

2016. jan. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Veszélyeztetett vagyok. 9es kóddal vagyok táppénzen. Meg ez a munkakör alapból nem végezhető terhesen.
2016. jan. 11. 09:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért manapság nem mindenki veszélyeztetett terhes, aki 9-es kóddal van táppénzen.

Mert szeretik a munkáltatók akkor is táppénzre küldeni a kismamát, amikor az nem veszélyeztetett, és jól van, csak mert olyan munkakörben dolgozik, amit terhesen nem lehet.

Erre írtam, hogy ebben az esetben van táppénzcsalás, csak a törvényt kevesen ismerik, és a munkáltatónak ez az olcsóbb.


Ha valóban veszélyeztetett vagy, és nem dolgozhatsz, akkor számolj vele, hogy táppénzen sem lehetsz végig.

2016. jan. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!