Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2014. 09. 06. -án született a...

2014. 09. 06. -án született a kislányom. Most vagyok újra várandós 15. hetes. A kiírás dátuma 2016. 03.21. Jelenleg gyedet kapok. Mit fogok kapni amikor a kicsi megszületik? Akkor még a nagyobbal gyeden leszek. Mire leszek így jogosult?

Figyelt kérdés
2015. szept. 29. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:

A második gyerekem még a gyed ideje alatt megszuletett, és továbbra is gyedem maradhattam még 2 évig, és a gyedem összege nem változott.

a mostani jogszabályokat olvasd el, mert sok pozitív változás történt az elmúlt 1-2 évben.

2015. szept. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha továbbra is megvan a munkaviszonyod, akkor ugyan arra leszel jogosult, valószínű még összegben s azt d kapni, mint az első után. És a nagyobbra i fogod még tovább kapni a gyedet, majd a gyest.
2015. szept. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát a kicsi amikor megszületik ,lejelentem a munkahelyen és amíg be nem tölti Ő is a 2. életévét addig kapom a gyedet?
2015. szept. 29. 12:00
 4/7 A kérdező kommentje:
Olvastam a jogszabályokat, de nem sokat értettem benne.
2015. szept. 29. 12:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, mind a kettőre kapod egyszerre a megillető juttatásokat.
2015. szept. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mikor megszületik a kicsi, akkor jogosult leszel rá csedre+a nagyobb után gyedre, egyszerre.

A csed kb. akkor fog lejárni, mikor a nagyobb betölti a 2. életévét. Csed lejárta után jogosult leszel a kicsi után gyedre+a nagy után gyesre(miután betöltötte a 2. évét) 3 éves koráig. A nagy 3 éves kora után csak a kicsire kapsz ellátást normál esetben.

A munkahelyeden ne akkor szólj mikor megszültél, hanem mondjuk a napokban jelentsd be, hogy terhes vagy, tudják mire számítsanak veled kapcsolatban.

2015. szept. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A munkahelyen már bejelentettem.

Köszönöm a segítséget.

2015. szept. 29. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!