Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A munkáltatóm miatt nem...

A munkáltatóm miatt nem kaptam még CSED-et. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tavaly Januárban veszélyeztetett terhesség miatt elmentem táppénzre,de állományban maradtam. Szeptemberben megszületett a kislányom és a munkáltatóm elkérte a kórházi igazolásomat,mondván,hogy elintézi a CSED folyósítását. Novemberig vártunk,amikor felhívtam az OEP-et és mondták,hogy még semmi igényt nem nyújtott be.Mi beküldtük az igénylőlapot. Decemberben kapott a főnököm egy felszólítást,de ennek hatására sem küldte be a foglalkoztatói igazolásomat a mai napig. A kislányom már 4 hónapos és a CSED et visszamenőleg max fél évig folyósítják de az OEP azt mondta,
2016. jan. 7. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
hogy?
2016. jan. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

fejezd be a mondatot!


ilyenkor az van, mondjuk nem januárban, hanem novemberben, hogy szépen kinyomtatod a csed igénylőlapot, kitöltöd, lefénymásolod a dolgokat amik kellenek hozzá, elbattyogsz a munkáltatódhoz és aláíratod vele, na meg kikéred a fizu igazolásaidat, majd elmész vele a kormányablakohoz és beadod.

vagy ha a főnököd nem írja alá, akkor meg úgy ahogy van, elviszed a kormányablakohoz, leadod a papírjaidat és majd ők felszólítják hiánypótlásra a főnöködet.

de az igénylés napja az lesz, amikor beadtad.


te nem is töltöttél ki semmiféle papírt? én úgy tudom, ezt nem tudja nélküled elintézni a főnököd, csak te tudod kitölteni, a te aláírásod is kell, apáról is van pár kérdés, nálunk legalábbis én csináltam, majd ő küldte be a fizupapírokkal...

2016. jan. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az igénylés benyújtásától visszafelé hat hó.

Tudod igazolni, mikor adtad neki a papírokat?

2016. jan. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kell igazolni a járulékalapot képező jövedelmet, azt a nav-tól kéri ki az oep egy ideje, már a nyomtatványból is kikerült.
2016. jan. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az igénylés napja számít. Te mikor nyújtottad be az OEPhez az igénylésedet? Ha a főnököd az ő felszólításukra sem reagál nem hiszem, hogy célravezető, amit az egyik hozzászóló írt, hogy te bemész és kikéred a papírokat (mert valszeg úgysem fogja neked sem odaadni, de megpróbálhatod). Ha nem tesz eleget ennek a felszólításnak, akkor az OEP megteszi a következő lépést. Szóval nem fogsz csed nélkül maradni, csak hosszú folyamat lesz míg megkapod.

Első körben egyébként valóban a munkáltató dolga leigazolni a jövedelmet.

2016. jan. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első körben egyébként valóban a munkáltató dolga leigazolni a jövedelmet.



NEM!

Változás volt, nem kell leigazolni a foglalkoztatói igazoláson.

2016. jan. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat valóban nem fejeztem be a mondatot! :) Az OEP azt mondta nekem,ha nem reagál a felszólításokra továbbra sem akkor bukom a CSED-et. Én nem hiszem el,hogy minden büntetés nélkül megússza egy ilyen munkáltató,aki direkt szivat minket. Ma elmentem elindítani a GYES folyósítását,hogy nehogy még több hónapot bebukjunk. Sajnos ott meg azt mondták,lehet meg sem kapom mert folyamatban van a CSED. De ha nem kapom meg a csedet és a gyes is csak 2 hónapra visszamenőleg kérhető,mitévő legyek? :( Már annyira tanácstalan vagyok.
2016. jan. 8. 18:28
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a munkáltatóm semmilyen keresésemre nem reagál és el van tűnve. Nem dolgozik bent a voltokban csak alkalmazottjai vannak. Nem tudok vele sehogy személyesen beszélni. A legszebb az egészben,hogy terhesség alatt ugyanezt játszotta el velem a táppénzzel... nem kaptam tőle átvételi igazolást amivel bizonyíthatnám hogy leadtam. Facebookon elküldtem neki fotón és másnap a párom vitte be neki személyesen. Valamiért a kórházi igazolás nagyon fontos volt neki. Azóta nem tudok róla semmit... és pénzt sem kapunk. Valaki azt mondta lehet már ki is vagyok rúgva de erről sem tudok sajnos semmit. Egyébként 8 órában dolgoztam neki,de 4 el voltam bejelentve.
2016. jan. 8. 18:32
 9/9 A kérdező kommentje:
Én novemberben nyújtottam be az OEP felé az igénylésem és december elején kaptam a munkáltató felé írt felszólításuk másolatát levélben.
2016. jan. 8. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!