Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezmény, de hogyan?

Családi adókedvezmény, de hogyan?

Figyelt kérdés
Márciusban jár le a gyedem,addig én szeretném igénybe venni a családi adókedvezményt két gyerekre.Áprilisban a férjem venné igénybe,mert én nem tudom gyes alatt igénybe venni.Van esetleg egy olyan nyomtatvány ahol a 2016-os évét,havonta részletezi az adókedvezményt?Egyáltalán lehet ezt így?Ha igen,hogyan? Kérlek segítsetek!
2016. jan. 7. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Utólag lehet érvényesíteni az adóbevallásnál
2016. jan. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Annyit kell csinálni, hogy mielőtt lejárna a gyed új nyomtatványt adtok be az adókedvezményre, mi is így csináltuk, működött a dolog.
2016. jan. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bár a helyetekben már most januártól így kérném és akkor nem kell kétszer vacakolni vele, csak egyszer.
2016. jan. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Csak sajnos nincs olyan választási lehetőség a papíron,hogy én x hónapig veszem igénybe a kedvezmény,pedig tavaly volt ilyen papír,hoy januárban x összegű kedvezményt veszek igénybe,februárban és így tovább decemberig,de ez most sajnos nincs.:(
2016. jan. 7. 21:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen adja be a férjed úgy, hogy ráírja a nyomtatványra, hogy április hótól kezdve akarja igénybe venni. Ennyi. Nem véletlen ám a a sor a papíron, hogy .... Hótól kezdődően...
2016. jan. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A 2016 nyomtatványon már nincs rajta,hogy "hótól kezdödően".
2016. jan. 7. 21:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, már nincs rajta, miért nem opció, hogy már most a férjed vegye igénybe? Sokkal egyszerűbb úgy.
2016. jan. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is egyszerűbb lenne, ha már most venné igénybe a férjed, DE a nyomtatványon éppen ezért van a módosító rublika!!!!!

Ha márciusban még te kéred, akkor amint megkapod a gyedet kitöltötök egy másik nyomtatványt, hogy a férjed kéri (mindkét munkáltatóval leigazoltatjátok és kész). Azért írom, hogy miután márciusban megkaptad, mert ha nem rögtön igazolják le lehet, hogy a férjed következő bérszámfejtésébe nem fog beleszámítani, így egy hónapot utólag jövőre adóbevalláskor kell visszaigényelni. Nem tudom nálatok mennyire rugalmasak az ügyintézők ilyen téren.

2016. jan. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!