Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezmény kérdés....

Családi adókedvezmény kérdés. Ha Gyesen vagyok és nincs munkaáltatóm kinek kell aláírja a cs adókedvezményes papírt?

Figyelt kérdés
MÁK-nál kérdeztem azt mondta egy ott dolgozó,hogy mivel nincs munkaáltatóm senkinek.3 gyerekünk van idáig én igényeltem 1 gyerekre Gyeden voltam dec 5től gyesen leszek.

2015. dec. 1. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Neked kell aláírni, a kitöltési útmutatóban benne is van.
2015. dec. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Hogy pontosítsak, a IV. Blokkot nem kell kitölteni a te esetedben, mert nincs munkáltatód. 8-as pontnál beikszeled, hogy nincs munkáltatód, aláírod, a IV. blokkot üresen hagyod.
2015. dec. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm,van olyan a végén hogy cégszerű aláírás(erre gondoltam),nekem idáig OEP pecsételte le.
2015. dec. 1. 21:29
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi,megnézem.
2015. dec. 1. 21:30
 5/12 A kérdező kommentje:
megtaláltam,köszönöm szépen.szépen. Mivel nincs munkaáltatóm férjem igényelheti 3 gyerekre?
2015. dec. 1. 21:32
 6/12 A kérdező kommentje:
8 pontnál olyan is van, hogy rendszeres bevételt juttató kifizetőm van.Ez gyes esetében nem az?
2015. dec. 1. 21:34
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
gyesből nem lehet igénybe venni a családi adókedvezményt, hisz az segély, nem adózol, így nincs mit igénybe venni belőle. férjed viszont igényelheti! :)
2015. dec. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
igen,akkor nem jövedelem hanem segély??
2015. dec. 1. 21:42
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2015. dec. 1. 21:43
 10/12 anonim ***** válasza:
igen, segély, az "S" betű a végén az segély... nyugdíjjárulékot vonnak belőle, de adót nem, így nem is tudsz mit visszaigényelni. amit írnak, az konkrétan olyan jövedelem ami után adózol. pl. ha van egy lakásod amit tisztán, lepapírozva adsz ki, az után adózol, abból is érvényesíthető lenne
2015. dec. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!