Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha terhesen váltok munkahelyet...

Ha terhesen váltok munkahelyet, szülés elött 6 hónappal akkor ugyanúgy jár a cser, gyed?

Figyelt kérdés

Tehát minimálbért kaptam eddig, 2 év 3 hónapja voltam ott. Kiderült h terhes vagyok. A családi vállalkozásba bejelentenek h többet kapják szülés után. Persze be is segítenék, nem csak a lábam lógatnám!

Ilyen esetben tényleg jobban kapnék? Szülés elötti 6 hónapban lenne magasabb a bruttó bérem. Meg lehet ezt így csinálni?



2016. jan. 8. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben igen, de úgy rátok fognak szállni és ha egy kicsi szabálytalanságot is felfedeznek, akkor a családi vállalkozásotok szívja meg.
2016. jan. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt tényleg ennyire komolyan veszik? Tuti h elenőrizni fognak vagy csak lehetséges?
2016. jan. 8. 10:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szeretik elcsípni a csalókat.

A nagyokat nem, a piciket annál inkább.


És igen, ha valaki évekig minimálbéren volt, majd a szülés előtt pár hónappal úgy "megszalad neki", hogy a max. gyed-re legyen jogosult, az igencsak szemet szúr.

2016. jan. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%

az miért csalás, hogy bejelentik a családi vállalkozásba, ahol valóban munkavégzés történik, sőt bejelentésről lévén szó, adót, járulékokat fizet valaki?


Egyébként jár mindkettő igen, és mivel a jelenlegi jogviszonyodból számolják majd a béred, valószínű jobban jársz majd.

2016. jan. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban dolgozik bizonyíthatóan a bejelentésnek megfelelő óraszámban és munkakörben és nem csak "besegít", és hol ott van, hol nem, ahogy kedve tartja, akkor nyilván nem találnak majd rajta fogást.

De azért ez többségében nem így zajlik.

Hanem úgy hogy a teljesen más végzettségű "Mancikát" bejelentik mondjuk könyvelőnek, amihez egy kicsit se konyít és valójában helyette elvégeznek mindent és Mancikát otthon eszi a penész vagy esetleg időnként bemegy kávét főzni, mint "segítség".

2016. jan. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is így dolgozok most.Mondjuk én eddig is sokszor voltam a családi cégben.Eddig sima betanított munkásként minimálon.De most úgy beszéltük meg,hogy én viszem a papír munkát,ami azért elég sok és kemény és emelnek a béremen is.
2016. jan. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az első válaszolóval. Én nem csinálnám a helyetekben, nagyon megszívhatjátok. Mostanság tényleg szeretik ellenőrizni az ilyet, mert azért elég furcsa, ha egy kismama terhesen vált munkahelyet...pláne sokkal jobb bérrel, és pláne a családi vállalkozásnál. Szóval nagyon kilóg a lóláb.

Anyukám könyvelő, és pont pár hete mesélte, hogy az egyik cégét is ellenőrzik most ilyennel. Mert ott is a csaj a családi vállalkozásból ment el szülni, és még a csednél nem, de a gyed megigénylése kapcsán jelentkeztek, ellenőrzik a jogviszonyát, kikértek minden iratot ezzel kapcsolatosan. Mondjuk náluk nem volt gáz, mert évek óta a vállalkozásnál dolgozott, és a bére sem lett több, és még így is ellenőrizték őket. És míg le nem folyik a vizsgálat, addig a gyed határozat sem született meg. Nálatok meg simán levágható, hogy csak a több gyed kellett....

2016. jan. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg mondjuk azért gondoljátok meg, hogy tényleg mennyire érné ez meg nektek, mert nem csak pár Ft-ot kell fizetni utánad ha bejelentenek. Most nem tudom hogy gondoltátok, hogy teljes egészében a vállalkozás állja,vagy azért ti megtérítitek a költséget, mert pl. ha bejelentenek 210.000-re, (ennyi kell, hogy megkapd a max gyedet), akkor azután 130ezret kell fizetni az állam felé 6 hónapon keresztül. Plusz majd gyes után a felhalmozott szabik utáni adót és járulékokat is. Ha ezeket kifizetitek, igaz, hogy kb. 50ezerrel több lenne a gyeded, de olyan túl sokat nem nyertek vele. Nem beszélve arról, hogy egy esetleges ellenőrzést is kockáztattok.
2016. jan. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!