Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szülés előtt ki tudom venni...

Szülés előtt ki tudom venni az egész éves szabadságomat?

Figyelt kérdés
Július 21-re vagyok kiírva, a CSED ellátást is ettől az időponttól szeretném igénybe venni. Ameddig bírom, dolgozni szeretnék, de a szülés előtt szeretnék szabadságra menni. Arra keresem a választ, hogy az egész éves szabimat (ami 27 nap) ki tudom venni még a szülés előtti időszakban valamikor, vagy csak időarányosan adhatja ki nekem a munkáltatóm? Ebben az esetben 14 napot. Olyanoknak várom a válaszát, akik biztosan tudják a választ. Köszönöm.

#szabadság #szülés előtti szabadság #Csed előtt
2016. jan. 9. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltatótól függ. Nem köteles kiadni az egész éves szabit, de kiadhatja. Az én cégemnél nemrég vezették be, hogy csak időarányos szabit adnak ki de szeptember végén szültem, kiadták mindet mivel úgy se kellett az év hátramaradt részében.
2016. jan. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. :)
2016. jan. 9. 11:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Kiadhatja a munkáltató ha akarja. Nekem is kiadták.
2016. jan. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is kiadták volna, ha akarom (van rá lehetősége a munkáltatónak, de nem kötelező), de azt ajánlották, hogy tartsam benn, és akkor vegyem ki, ha visszamegyek dolgozni. Most megyek vissza, és a bölcsis beszoktatás alatt szabin vagyok, ami tök jól jön.
2016. jan. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Munkáltatótól függ. Nekem is kiadták, hiszen tudták, hogy szüléstől számítva az év hátralévő részében csed-en (akkor még tgyás) leszek.

Egyébként azon gondolkodtam, hogy a munkáltatónak miért lenne érdeke nem kiadni, hiszen ha gyedről egyből máshova szeretnék menni dolgozni, akkor kifizeti azt vagy a felmondási időm alatt adja ki?

2016. jan. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem engedték hogy kivegyem.
2016. jan. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5-ös!

Én szerintem nem teheti meg a munkáltató, hogy a felmondási idő alatt küldjön el szabira. Ha mégis, az elég nagy inkorrektség lenne. Ez azt jelentené, hogy egy összeggel megúszná a két különböző dolgot. Érdekes kérdés, utána járok ennek.

Köszönöm a hasznos válaszokat. :)

2016. jan. 9. 12:18
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért jutott eszembe ez, mert jelenleg gyed-en vagyok, azonban a munkahelyem egy másik városban van. Ha találnék helyben megfelelőt, akkor a jelenlegi cégnél közös megegyezést kérve elméletileg akár holnapután is befejezhetném a pályafutásomat, hiszen semmi félbehagyott munkám, kötelezettségem nincsen, gyakorlatilag csak a kilépő papírjaimat kellene elkészíteni, de a szabadság kérdéssel nem tudom, mit kezdenének.
2016. jan. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A munkaadónak valóban tök mindegy mikor adja ki, mert ha nem szülés előtt, akkor utána kell kiadnia. Nekem most ezért mondták, hogy még jobban is örülnének ha előtte venném ki, mert akkor ha vissza akarok majd jönni, rögtön kezdhetek, így meg egy hónappal előtte el tudok már menni pihenni. Szóval nem értem azt ahol nem engedik kivenni.
2016. jan. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nem, azért nem, mert ha a csed/gyed alatt felmondasz és át mész egy másik munkahelyre közben, akkor vissza kell fizetned a nem járó szabikat is, amik még arra az évre estek. Nálunk volt ilyen és elég nehéz volt behajtaniuk papíron, főleg, hogy másik adóévre esett az egész.

Gyakorlatilag pedig ki szokták adni, csak nem kell túl sok embert megkérdezni erről, vagy csak szóban, hogy ne legyen hivatalos írásos válaszuk :)

Ugyan ebben voltam, onnan tudom.

2016. jan. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!