Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezményt hogyan...

Családi adókedvezményt hogyan kell számolni, ha három gyerekem van és a legnagyobb elmúlt 20 éves?

Figyelt kérdés
Három eltartott gyermek van, a legnagyobb nem tanul már, de nem is dolgozik. Most még CSED-et kapok, decemberben szültem, két gyermek után vagyunk jogosultak adókedvezményre. megosztva vennénk igénybe a férjemmel, de nem vagyok tisztában az összeggel. Gyerekenként így nekünk 33.000 vagy 12.500 Ft. adókedvezmény jár?

#nagykorú #2016 #családi adókedvezmény #három eltartott #kedvezményezett gyermek
2016. jan. 10. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
12.500 Ft/gyerek, mivel a 20 éves semmilyen tanulmányt nem folytat. Ő egy munkanélküli felnőtt, rá nem jár adókedvezmény. Gondolom családi pótlékot sem kapsz utána.
2016. jan. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem kapok családi pótlékot sem. Csak nem volt egyértelmű az eltartott és kedvezményezett eltartott kategória. Azt gondoltam talán az eltartottak közé még beszámít...
2016. jan. 10. 20:21
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért elkeserítő, hogy ha nagy a korkülönbség a gyerekek között, hiába van 3, sehova nem számít be a legnagyobb, pedig őrá is költeni kell... miután nem állnak hegyekben a százezrek itthon, sajnos a fizetős főiskoláról lecsúszott, államilag finanszírozottra pedig nem vették fel... Köszönöm a választ!
2016. jan. 10. 20:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Az állam két szakmát is támogat, illetve 2016 januárjától a diákigazolvány igénylés is ingyenes :)


Tanulhat két szakmát is :)

2016. jan. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
Hát, erre azt tudom mondani, hogy elmehet dolgozni, míg újból jelentkezik főiskolába. Ennyi erővel egy 26 éves munkanélküli után is járhatna adókedvezmény, ha nem tanul és soha nem dolgozott. Azért ez nem így működik. A 20 éves gyermeked, aki már felnőtt ember, dolgozhat is. Vagy otthon ül szeptemberig? Vagy mit csinál érettségi óta, ha nem vették fel sehova. Nos, dolgozzon, mint más fiatal, akik érettségi után nem tanulnak tovább v. nem veszik fel felsőoktatásba. Szerintem szeptemberig, ha felveszik, még egy gyári munka is kibírható, ha arról van szó, hogy a megélhetésetek forog kockán.
2016. jan. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még azokat is, melyek nem a kérdésemre irányultak. Ezeket nem is kommentálom, mert a hátteret nem tudják...A magánvéleményt megtarthatják maguknak.
2016. jan. 11. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!