Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Akik mostanában intézték a...

Akik mostanában intézték a gyest, a családit, és az egyszeri anyasági támogatást, leírnátok, hogyan megy ez?

Figyelt kérdés
mennyi idő alatt lehet elintézni? Mik kellenek hozzá? A baba születéstől számolva mikor kaptad először a gyest,csalásit,anyaságit? Következő hónapban?

2016. jan. 12. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Kinyomtattam a netről majd kitöltöttem összeszedtem minden papírt ami kell,bementem a kormányablakhoz ahol szerencsére senki nem volt előttem.Odaadtam mindent ami nálam volt ők lefénymásolgatták majd kaptam egy papírt róla és ennyi...volt vagy 8 perc az egész. Anyasági 2 héten belül a számlán (ez hóközi), mivel hónap elején adtam le így következő hónap elején volt a számlán a csp és gyes (ez a kettő viszont nem hóközi utalás). Nem attól függ mikor születik a baba hanem attól,hogy mikor adod le a papírokat hozzá. Amúgy az irataid kellenek, az anyaságihoz az igazolás,hogy voltál terhesgondozáson. A gyereknek a születési anyakönyvi,taj és ha jól rémlik a lakcím kártya is.
2016. jan. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy ahogy az első írta, csak nekem a férjem vitte be a papírokat. Az anyasági kb 2 hét múlva jött meg, a gyes-családi következő hó elején.
2016. jan. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen nektek! Gondolom,ha nem nyomtatom ki a netről akkor a kormány ablakba is adnak ilyen igazolást!?Akkor apa is intézheti nyugodtan? Az én nevemre számlaszámomra?
2016. jan. 12. 15:12
 4/8 anonim ***** válasza:
igen,simán adnak nyomtatványt a kormányablaknál amit férjed elhoz,te meg otthon kitöltögetheted
2016. jan. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2016. jan. 12. 16:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen otthon kitöltöd, aláírod ő meg visszaviszi.
2016. jan. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem is erdekelne!Honnan lehet ezeket letolteni?
2016. jan. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én a be írtam a google-ba,hogy gyes adatlap letöltés,és kiadta...csak nem tudom letölteni,mert nem jó a gépem.
2016. jan. 13. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!