Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen ellátásra vagyok...

Milyen ellátásra vagyok jogosult ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Rengeteget utánaolvastam a témának az utóbbi napokban, de nem vagyok biztos benne, hogy jól értelmezem a dolgokat.26 éves vagyok, most derült ki, hogy babát várok. Az előző munkaviszonyom dec.31-én szűnt meg,15 hónapot dolgoztam. Első munkahely volt. Januártól új munkaviszonyom van, a szokásos 3 hónap próbaidővel.100%, hogy el fognak küldeni a próbaidő alatt a baba miatt, vagy utána mindenképpen. (Sajnos mással is eljátszották, hogy terhesség miatt szüntették meg a munkaviszonyát-természetesen jó indokot találtak, hogy elküldhessék. ) Nem így terveztem a dolgokat, de ez a baba "csoda". Egész életemben úgy tudtam, hogy soha nem lehet gyerekem.
2016. jan. 13. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem mész rögtön munkanélkülire (álláskeresési járadék), amennyiben elhajtanak, hanem csak a szülés előtt kicsivel, akkor CSED-et kapsz. Ha úgy ügyeskedsz GYED-et is. Persze így csak a minimálbér után, de több lesz mint a GYES.
2016. jan. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. jan. 13. 22:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Titkold a terhességet a próbaidő alatt, aztán ha az megvan és véglegesítenek, akkor már nyert ügyed van. Olyan meg nincs, hogy találnak rá indokot. Terhes nőt csak komoly indokkal lehet elküldeni, pl. lopott (és erre bizonyíték is van) vagy ilyesmi. De az, hogy nem végezte jól a munkáját, vagy elkésett az nem elég. Ha így kirúg, akkor simán bíróságra lehet vinni az ügyet, amiit meg is nyersz.

Próbaidő alatt viszont elküldhet, illetve ha esetleg határozott idejű a szerződés, megteheti, hogy nem hosszabbít, de alapesetben nem küldhet el.

2016. jan. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hány hetes terhes vagy?


Szerintem 15-18 hétig simán titkolható, ha nincsenek komplikációk :)

2016. jan. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!