Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ebben a helyzetben mit tehetek...

Ebben a helyzetben mit tehetek, hogy ne veszitsem el a munkám, és ne járjak rosszul?

Figyelt kérdés
2014.08.18-tól folyamatos munkaviszonyom van egy multinál, de bércég által. Terhes vagyok. A főnökömmel beszéltem erről, nem tudnak olyan munkát biztosítani hogy ne emeljek vagy hajolgassak. Most jelenleg táppénzen vagyok a rosszullét miatt, ugyanis egy korty víz sem marad meg bennem. De nem szeretném hogy végig ennyi pénzt kapjak, esetleg kirúgjanak. Vissza mennék dolgozni mikor jobban leszek de mint írtam nem tudnak olyan munkát biztosítani. Mit tehetek ebben a helyzetben?
2015. okt. 28. 08:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Ki nem rúghatnak. Ha nem tudnak másmilyen munkát adni, akkor sajnos marad a táppénz. :(
2015. okt. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
érdemes lenne a munka törvénykönyvében megnézned, mert hallottam olyat ha nem tudnak adni olyan munkakört amit dolgozhatnál terhesen akkor kötelesek a munkabéredet kifizetni amíg terhes vagy és nem dolgozol és nem rúghatnak ki, talán üzemorvos is kell hozzá
2015. okt. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát első ez nem így van, ahogy a második is írja, mtv könyve egyértelmű, ha nem tud neked másik munkát biztosítani, akkor fel kell hogy mentsen a munkavégzés alól és az alapbéredet kell fizetnie (szóval nem dolgozol, de kapsz fizut, kivéve, a pórlék stb). Egyébként ha felajánlana másik munkakört annak bére sem lehet kevesebb, mint amennyit most kapsz.

Egy dolog lehet amit megfontolás tárgyát képezheti, hogy mi lesz a cseded, gyeded alapja. Mert ha sok pótlékot, pluszpénzt kaptál eddig az alapbéred mellett, akkor ugye, ha végig tp-n leszel az nem nagyon fog beleesni a számítási időszakba.

2015. okt. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az üzemorvos nem fog neked leírni olyat, hogy ne emelj vagy hajolgass. Nekem azt mondta, a terhesség nem betegség, egészséges terhességnél bármit lehet. Így én táppénzre mentem.
2015. okt. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mivel bércégen keresztül dolgozol ott, nem az a cég a munkáltatód, hanem a bércég. Nem velük kell egyeztetned munkakör váltást?
2015. okt. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát nem is az üzemorvos dönt ilyen helyzetben, hanem a nőgyógyász. Első körben az ő ajánlása kell, hogy neked mit szabad mit nem. Aztán jön az üzemorvos, mert ugye a "cégnek" kell valami a saját hatásköréből is igazolás képpen. Valaki írta, hogy a bércéggel kell elsősorban egyeztetned, mert gondolom munkaszerződésed is velük van, ők csak "kiközvetítettek" ahhoz a multihoz ahol vagy.

Egyébként kérdés, hogy mit mennyit emelgetsz és hajolgatsz, mert csak pl-nak mondom, alapban minden nap tizen kilókat emelgetsz, ez egy normál terhességnél nem fog gondot jelenteni, csak majd a terhesség vége felé. Szóval nagyon fontos a munkaköröd és hogy pontosan mit is kell csinálnod, illetve a munkaközvetítő cég mit tud ajánlani.

2015. okt. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az nem megoldás hogy a bércég kiküld máshova, ahol van neked való munka? Biztos más cégekkel is van szerződésük.
2015. okt. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi ez eszembe sem jutott megpróbálok beszélni velük.
2015. okt. 28. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!