Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Létezik, hogy nem kapok gyed...

Létezik, hogy nem kapok gyed extrát amiatt, mert a munkahelyi vezetőm nem tud visszavenni egy napra, hogy aztán eljöhessek táppénzre?

Figyelt kérdés
Első gyerekkel vagyok itthon gyeden, a veszélyes munkaköröm és veszélyeztetett terhességem miatt jönnék el táppénzre. Ma azt mondta nekem, ez nem olyan egyszerű, hogy valakit küldjön el egy napra, hogy én visszamehessek.
2016. jan. 14. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben megértem a munkáltatód. Már lejárt a gyed?
2016. jan. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem járt le.
2016. jan. 14. 15:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Engem a második terhességem 10 hetében visszavettek, és azonnal el is mentem táppénzre orvosi javaslatra. Így kaptam a gyedextrát. De én státuszon ülök, tehát senkit nem vettek fel a státuszomra. Ha neked nincs státuszod, és felvettek valakit a helyedre, akkor valóban nem lehet kitenni azt a valakit arra az időre, amíg téged visszavesznek éy kiíratod magad.

Határozatlan idejű státuszod van?

2016. jan. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gondolom van felhalmozódott szabadságod. Ez esetben elegendő ha kiveszel egy napot és már mehetsz is táppénzre. Igazából egy percet sem kell dolgoznod. Az én helyemen is van per pillanat valaki, de attól még az állományom megvan. Kivettem öt nap szabit aztán táppénzre mentem.
2016. jan. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem határozatlan idejű sajnos, de tanulmányi szerződés értelmében x évig foglalkoztatniuk kell, mely a második szülésem után jár le.
2016. jan. 14. 18:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Nos ezt nem teheti meg. Írj egy kérvényt, hogy megszakítod a fizu nélküli szabidat xy naptól (min. 30 nappal későbbi időpont legyen és persze közöld hogy terhes vagy, bár enélkül is védett vagy, de így biztosabb), neki azon a napon, de ha nem jelez vissza a 30. naptól állományba kell helyeznie (vagyis alapesetben el kell kezdenie kiadnia a felgyűlt szabidat, azt hogy te csak 1 napot veszel ki vagy az összeset már a te döntésed, mivel nem határozatlan a szerződésed én kivenném az összeset és amint lejár a szabi utána mennék el tp-re, de azt is megcsinálhatod, hogy 1 nap szabi és utána tp. Ha egyébként nem reagál a kérelmedre (elvben nem teheti meg, akkor a 30. napon te bemész és mondod, hogy jelentkezel a munkára (ezért fontos tértivevényesen feladnod, vagy személyesen 1 pld átvetetni a kérelemből). És másnap mész tp-re. Szóval ezért nem kell senkit sem elküldenie!!!!!!

Én épp ezért nem mentem vissza dolgozni. Megbeszéltem a főnökömmel, hogy újra terhes vagyok, max 3 hónapra tudnék visszamenni dolgozni, de mivel mikor az elsővel eljöttem felvettek mást és ugye 3 hónap múlva is megint kellene ember helyettem, így megbeszéltük, hogy felvesz állományba, kiveszek pár nap szabit, majd tp-re jövök.

De mint írtam ebben egyébként a munkáltatónak nem sok választása van, ha te kéred vissza kell vennie. Én már csak azért sem problémáznék a helyedben, mert a második után úgyis megszűnik a munkaviszonyod, így nyugodtan megírnám a kérelmet és szabi után mennék tp-re. És ha legközelebb beszélsz a munkáltatóddal, nyugodtan mondd neki, hogy ezért nem kell elküldenie senkit, hiszen te fizikailag nem mész vissza dolgozni.

2016. jan. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha úgysem akarsz visszamenni, akkor csináld azt, amit fentebb írtak, szabi kivesz tp-re eljössz. Visszavennie muszáj, terhesség alatt nem küldhet, nem sok választása van.
2016. jan. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!