Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ilyen esetben emelkedik a...

Ilyen esetben emelkedik a gyed összege?

Figyelt kérdés
A történet röviden: Van egy 7 éves fiunk, egy 10 hónapos kislányunk, akivel a feleségem jelenleg gyeden van otthon, és várandós a 3. gyermekünkkel, ezt már jeleztük az én munkáltatóm felé, valamint a TB felé is, ahonnan a feleségem az ellátást kapja. A kérdésem, hogy ebben az esetben nő a gyed összege is,az adókedvezmény miatt?

2016. jan. 18. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:

ha jelenleg GYEDEn van, és abból érvényesít adókedvezményt, akkor a magzat 91. napos korától már két gyermek után érvényesítheti azt...ez 2*12 250 Ft-ot jelent, tehát a jelenlegi 10.000 Ft helyett 25 000 Ft fog nektek járni, már amennyiben ki tudja használni a kedvezményt, tehát van annyi adóalapja.


vagy Te veszed igénybe a kedvezményt? mert ez esetben a Te jövedelmed fog nőni.

2016. jan. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben majd újra nyilatkoztok a magzat 91. napos kora után, és megosszátok, igen, emelkedni fog, és te is érvényesíthetsz a fizetésedből. Mert 3 gyerekre már nettó 99.000 Ft-ot érvényesíthettek. Ezt nem tudja mind kihasználni a feleséged.

Nem a gyed összege növekszik, hanem nem vonnak majd belőle adót és járulékot.

2016. jan. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
bocsánat, 1-es vagyok, úgy olvastam hogy két gyermeketek van. 3 gyerek után 3*220 000 Ft a kedvezmény, ezt GYEDből biztosan nem tudja mind érvényesíteni, ezért ahogy a második írja, vagy Te érvényesíted vagy megosztjátok, a lényeg hogy ki tudjon futni az összeg.
2016. jan. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1-es itt már 3 gyerekről van szó, mert 2 meglévő + 1 magzat.

Így nagyobb az érvényesíthető kedvezmény.

2016. jan. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3*33.000 Ft a zsebetekbe (a 220.000 Ft az adóalapot csökkenti)
2016. jan. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Két gyermekre én veszem igénybe az adókedvezményt, egy gyermekre pedig a feleségem. Már betöltötte a 91 napot.
2016. jan. 18. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!