Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha lejár a gyesem hogy számolj...

Ha lejár a gyesem hogy számolják ki az álláskeresési járadékot?

Figyelt kérdés

Szülés előtti hány évet vesznek alapul?

Mert én neten úgy olvastam hogy az igényléstől számított 180 de gyes alatt nem dolgoztam, de előtte bőven meg van a 180


2016. jan. 19. 08:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Én pont most igényeltem így, gyes alatt szűnt meg a munkaviszonyom. Nem veszik figyelembe, hogy mennyit dolgoztál szülés előtt, és a fizetésedet sem. Vinnem kellett egy igazolást arról, hogy mikortól meddig voltam gyes-en (kormányablaknál, családtámogatási osztályon kell kérni), meg a kilépő papírjaimat, és egy bruttó átlag alapján számolják a járadékot, nekem azt mondták, bruttó 81.000 Ft, kb. nettó 60.000 amit kapni fogok.
2016. jan. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ma mentem le a munkaügyre de a kilépési papírjaim között kettőt nem kaptam ki, igazolólap az álláskeresési járadék megállapításához és adatlapot a tartási kötelezettségről. Így addig nem tudnak semmit megállapítani, ezt ki kell kérnem a munkáltatómtól de erre azt írta majd megnézi meg van e neki, ennyit tud tenni
2016. jan. 25. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!