Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkanélküli segély összege...

Munkanélküli segély összege 2015-ben? Mi alapján számolják ki? Meddig jár? Mikor vehető igénybe?

Figyelt kérdés

2015. jún. 20. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A Fidesz elakarja törölni, helyette a közmunka lesz.
2015. jún. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Es mikor lesz ez bevezetve?

De egyenlore nincs meg bevezetve?

Ugye?

2015. jún. 20. 11:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem hallottam ilyenről (bár a Fidesztől minden kitelik). Van még mindenesetre. Én most kaptam.


Sok mindentől függ, hogy hány napot dolgoztál az elmúlt 4 évben, hogy mennyit kerestél. Max. 90 napig jár, akkor vehető igénybe, ha nincs munkahelyed (az mindegy, hogyan szűnt meg).


[link]


Ha volt min. 365 nap munkaviszonyod az elmúlt 4 évben, akkor menj be minél előbb, mert ülnek rajta, kellhet hiánypótlás (addig lehet, nem indítják el) stb. Én április első napjaiban mentem be és május 15 körül kaptam először pénzt. :/ Szóval hosszú idő, ezért minél előbb kezdj bele.


Ha csak 365 napod van vagy nem sokkal több, akkor a munkaviszonyod alapján kiszámolják, hogy a 90 napból hány napot kaphatsz.


A szívás még, hogy nálam nem fogadták el több céghez a papírokat (az egyik a LIDL, ami nekem fura, mert egy teljes paksamétát kaptam, amikor eljöttem...) és ki kellett kérni az OEP-től, hogy mennyit dolgoztam, ők pedig 20 munkanap múlva küldték csak el... Meg dolgoztam rendesen bejelentve Angliában, de azok a papírok sem voltak nekik jók...


Szóval, minél előbb menj be hozzájuk. De inkább keress gőzerővel munkát. Az hasznosabb, mint az a szenvedés, amit a munkaügyiben képesek nyomni.

2015. jún. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nagyak válasza:

Itt jegyzem meg, hogy az, hogy meddig jár, múlik azon is, hogy azon a lakcímen, ahova be vagy jelentve, a többeiknek mi a jövedelmi viszonya. Az én barátnőm (élettársam, de jogilag még csak nem is bejegyezve, pusztán ketten ugyanazon a lakcímen lakunk) pl. három hónap segélyt kapott, azóta sem semmit, de még azt a csoffadt TB-t sem fizetik utána, mivelhogy nekem magas a fizetésem... (Emiatt vagyok a legidegesebb, gyúlna a háza családostul arra, aki ezt kitalálta!) Ha az összes ótvaros senkinek kifizetik a TB-jét őhelyette, tegyék már azok után is, akik valaha legalább valamit fizettek a közösbe! Arról nem beszélve, ha nekem szerintük tényleg olyan hűdemagas a fizetésem, akkor abból akkora TB-összeget vonnak, hogy igazán "leírhatnák" belőle a párom TB-jét is!


Khm...szák meg!

2015. jún. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Franz Müller válasza:

A TB--t, azaz az egészségbiztosítási járulékot a kiskorúak, nappali tagozatos egyetemi hallgatók és a nyugdíjasok kivételével mindenkinek fizetni kell. Aki munkaviszonyban, vagy valamilyen segélyen van, annak az intézi, akitől a havi pénzét kapja. Aki nem, annak magának kell fizetni- az apeh, illetve ma már NAV részére. Nincs kivétel, ha eltartanak, ha nem, akkor is. Ha semmi jövedelmed nincs, akkor is!!!!!!!!

Azt senki nem kérdezi, hogy ezt hogyan oldod meg. Szabad éhen halni!!!, de a NAV-nak fizetni kell, mert úgy, mint bármi adót, joguk van rajtad behajtani!!!! Ma már nincs olyan, hogy háztartásbeli, mert az otthon maradt feleség után is be kell fizetni ezt a havi 6 ezer valamennyi adót!!!!

Azért az 'átkosban" nem volt ennyire értéktelen az emberélet. Huhhhhhhhh.

2015. jún. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, kimerítő választ írtál, de téves.

A helyi önkormányzat vagy mi szociális osztályán ki kell tölteni egy nyomtatványt, és ott megítélhetik egy évre a kedvezményt.

2015. jún. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nagyak válasza:

#5: én teljesen önellátáspárti vagyok, nem az a baj, hogy fizetnem kellene a párom után havi TB-t! Az a bajom, hogy ha annyi TB-t vonnak a fizetésemből, mint amit egy átlagos bérház összesen nem fizet, akkor abból ugyan "jusson már" a páromnak is, ne már még pluszba fizessek utána! (Nyilván a bérház túlzás, de ha én magam után fizethetném azt a hatezer forintot, és úgy kellene még a párom után is ennyit fizetni, akkor még maradna is!)


Teccikérteni?

2015. jún. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!