Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Alapkerdesek GYES tekinteteben...

Alapkerdesek GYES tekinteteben. Valaki segitene?

Figyelt kérdés
Ha a terhesseg alatt megszunne a munkaviszonyom, nem lesz TB-m? Vagy hogy van ez terhesseg alatt? Es ha csak GYESre vagyok jogosult, kell majd magam utan tb-t fizetni? Ha pedig GYES mellett szeretnek folgozni, a GYES-t automatikusan megszuntetik? Hogy vannak ezek? :(
2016. jan. 20. 11:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt csak akkor szűnik meg a munkaviszonyod, ha lejár a határozott idejű szerződésed, vagy megszűnik a cég, ahol dolgozol. Esetleg tömeges leépítés van.


Munkaviszony megszűnése után még passzív jogon 45 napig él a TB-d, utána fizetned kell (havi kb 7000 Ft)


Amikor már kapod a gyest, akkor nem kell fizetni TB-t, gyes alatt rendezve van.


Ha gyes mellett szeretnél dolgozni, a gyerek 6 hónapos kora után korlátlanul teheted, ha korábban szeretnél, akkor le kell mondani a gyest.

2016. jan. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
annyit hozzátennék az előttem szólóhoz hogy ha a biztosítotti jogviszony megszűnik, 42 napon belül történő szülés esetén is jár a CSED
2016. jan. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Koszi. Akkor ha 1 eves kora utan szeretnek dolgozni, ugyanugy jar a GYES is, ugye? Akkor most leirom a problemam... Apolasin vagyok csaladtaggal, igy emellett csak egy 2 oras allasom van. GYES-t igenyelnek majd mindenkepp. Ha a terhesseg alatt megszunikez as munka, 2 oras munka utan is elmehetek allaskeresesire? Mert itt most azon aggodom, a szules idopontjaban biztositott legyek. A tobbi most masdlagos.
2016. jan. 20. 11:42
 4/15 anonim ***** válasza:
amíg ápolásin vagy addig védett vagy... gondolom nem akarod addig megszüntetni az ápolásit ?
2016. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom egyszerre két segély nem vehető igénybe.Tehát vagy ápolási,vagy GYES.
2016. jan. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ennek utána kell járni mert változott ebben is most sok minden, de tény ezelőtt nem lehetett a kettőt igénybe venni, de a kérdező attól tart, hogy szülésnél nem lesz biztosítva... ha akkor még ápolásin van akkor biztosítva van, nincs mitől tartania, majd szülés után lemondja az ápolásit és azzal a dátummal amikor lemondta, megigényli a gyes-t - de nézz (kérdezz) utána kérdező hátha van valahol egy új jogszabály, hogy a kettő mehet egyszerre
2016. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
mellesleg nem mindegy mennyi az ápolási, mert ha nagyobb összeg mint a gyes, akkor maradhatsz nyugodtan ápolásin is továbbra, nem kell a szülés miatt változtatnod gyes-re (nem kötelező)
2016. jan. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy egyszerre nem jár a kettő, illetve opcionális melyiket kérem. Egyébként ha nem lenne az ápolási, engem is megillet az, hogy a munkaviszonyom után még biztosított vagyok álláskeresési tekintetében? Bocsi, de szeretek mindig a legrosszabb eshetőségből kiindulni... Szóval van ugyan folyamatos munkaviszonyom, de csak 2 órás. Az ápolásit most hagyjuk. És hát a terhesség 6. hónapjában (csak mondtam egy számot), megszűnik a cég. Elmehetek álláskeresésire úgy, hogy a szülés pillanatában ezzel biztosítva legyek, vagyis legyen TB-m?
2016. jan. 20. 13:50
 9/15 anonim ***** válasza:
miért hagyjuk az ápolásit ha van?:) minek mennél el álláskeresésire ha ápolásin vagy és ezáltal biztosított vagy? (nem is tudom egyáltalán ápolási mellett elmehetnél-e) komolyan nem értem a kérdést, vagy igazából nem az foglalkoztat hogy biztosított legyél hanem valami az álláskeresési támogatással kapcsolatban érdekel, vagy ha tényleg a TB érdekel akkor meg nincs miről beszélni az ápolási miatt...
2016. jan. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

teljesen más okból, de neked az a legjobb ha úgy teszel ahogy írod. megszűnik a munkaviszonyod, terhesség 7. hónapjában szépen lemondod az ápolásit, elmész munkanélkülire, majd szülés előtt 28 nappal szépen a megigényeled a csedet és szünetelteted a munkanélkülit. így 1 hónapig nagyon kevés pénzt fogsz kapni, mert a munkanélküli a 2órás béred alapján fog járni, tehát vagy 5000.- forint lesz (de csak tippelek, nem tudom mennyi!!), viszont a cseded, majd a gyeded a minimálbérből lesz számítva, ami duplája a gyesnek alsóhangon is, ráadásul a családi adókedvezményt is érvényesítheted belőle, plusz ugye a családi, az már egy szép kis összeg :)


viszont erről kérdezz meg egy hozzáértőt, ez egy névtelen fórum, ne rám hallgass, egy pár ezer forintos tanácsadást megér a dolog, mert nagyon nem mindegy mennyit kaphatsz 2 évig

2016. jan. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!