Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Valaki leîrná nekem, hogy ki...

Valaki leîrná nekem, hogy ki kap gyest, gyedet, tgyást, családit?

Figyelt kérdés
Szeretném tudni ezeknek az összegét,feltételeit. Valamint , hogy ha terhes vagyok mikor mehetek el szabadságra és ez idő alatt mennyi a havi jovedelem.Sokszor utánna olvastam de nehezen értem meg .Valaki leirná érthetően hétköznapi nyelven? Ja és ha ez számit ha megszuletne a baba nem lenne bölcsis csak majd ovis. Tehat 3 evig otthon lennék vele.

2016. jan. 22. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Családit mindenképp kapsz, tgyást és gyedet csak akkor ha van munkahelyed, és a fizetésedtől függ hogy mennyit fogsz kapni.
2016. jan. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
jaj igen, ezt elfelejtettem írni, ha táppénzre mész akkor a fizetésed 60%-át kapod, ha nem megerőltető a munkád akkor nem feltétlenül kell elmenned táppénzre
2016. jan. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

terhesen is dolgozhatsz, ha nem akarsz, akkor táppénzre tudsz menni, már ha az orvos kiír. szabadság terhesen nincs, illetve annyi amennyi egyébként is. tp 50-60%-a a fizudnak, attól függ mióta dolgozol.


ha dolgoztál 1 évig szülés előtti 2 évben és a szülés pillanatában is megvan a munkaviszonyod akkor elmehetsz csedre. ezt már a szülés várható ideje előtt 28 nappal igénybe veheted, ekkor kezdődik a fizetés nélküli szabadságod. ez a fizetésed 70%-a (bruttó persze). ez 160 napig tart, tehát a pici 5 hónapos kora körül jár le.

ha jársz terhesgondozásra akkor kapsz egyszeri anyaságit, 64.000.- körül van és születésétől kapsz családi pótlékot ami 12.000.-


csed után igényelheted a gyedet, ami szintén a fizud 70%-a, de már maximálva van, nem is tudom, olyan 120.000.- a plafon.

ezt a gyerek 2 éves koráig kapod.


ezek mellé családi adókedvezményt igényelhetsz ami 10.000.- jelent havonta vagy évi 1x egy összegben fizetik ki. 2-3 éves kor között gyest igényelhetsz ami segély, 25.000.- körül van, ebből már nem adózol, így adókedvezmény sincs, csak a családi

2016. jan. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. jan. 22. 23:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Tgyas már nincs. Csed van helyette, bruttó fizetés 70% és csak szjat vonnak belőle (15%) de ezeket már írták.
2016. jan. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Családi adò kedvezményt mikortol kapok és meddig ? ( ha havonta kérem)
2016. jan. 23. 10:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Terhesség 90. napjától kaphatod a 10 ezer adókedvezményt. Orvostól kapsz igazolást, munkáltatódnak leadod. Arra a hónapra kapod először amikor a 90 nap megvan.
2016. jan. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meddig... Amíg a politika nem változtat rajta. Amúgy azt hiszem 18 éves korig de igazából lényegtelen, mert szerintem ha most szülsz akkor a következő 18 évben még úgyis sokszor fog változni minden.
2016. jan. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :)
2016. jan. 23. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!