Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan kell intézni a táppénzt?

Hogyan kell intézni a táppénzt?

Figyelt kérdés

Jön a kis tesó, nagyra Hamarosan lejár a Gyedem.

Onnantól igénybe tudom venni a táppénzt (házi orvostól kell kérjek papírt)?

És azt hova kell el vigyem?

Vagy ez hogyan van?

Köszönöm aki tud segíteni :)



2016. jan. 25. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem dolgozol, nem tudsz tappenzt igenybevenni
2016. jan. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Munkáltatom mondta h tudok!
2016. jan. 25. 11:39
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak annyi lenne a kérdésem hogy hol tudom elintézni?! :)
2016. jan. 25. 11:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia. Én most intéztem. El kell menned a nőgyógyászhoz,ő ad egy "igazolást" amin szerepel, a terhesség kora, illetve, hogy táppénz javasolt. Ezt viszed a háziorvoshoz, aki ez alapján táppénzre vesz. Időközben persze szólj a munkáltatódnak, hogy jön a kistesó, és táppénzen leszel. Én a munkáltatómmal, telefonon beszéltem, annyit kértek, hogy írjak egy kérelmet, mivel még kapom a nagyra a gyed-et, hogy a TP első napjától, kérem a fizetés nélküli szabit megszakítását.Ezt elküldtem az első TP papírral, és kész. Jár a TP, és a gyed is.
2016. jan. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy tp-n lehess meg kell szakítanod a fizu nélküli szabidat. Egyébként az a menete amit az előttem lévő leírt, nőgyógyász ír ajánlást (vagy ő ír ki) ezt elviszed a háziorvoshoz kapsz tp papírt és ezeket folyamatosan leadod a munkáltatódnak.
2016. jan. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!