Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Közalkalmazott vagyok, GYES-rő...

Ketim kérdése:

Közalkalmazott vagyok, GYES-ről mehetek egyből táppénzre ha teherbe esem GYES alatt?

Figyelt kérdés

A munkaköröm miatt veszélyeztetett terhes lennék, plusz az első problémás terhességem miatt is.

Most próbálkozunk kis tesóval, ha összejön és kapok papírt a nőgyógyásztól, hogy veszélyezettet terhes vagyok egyszerűen megyek a háziorvostól a táppénzes papírral a gazdasági irodába és áttesznek GYES-ről táppénzre?



2016. jan. 25. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Úgy tudom, hogy előtte vissza kell menned dolgozni, hogy táppénzre mehess. Ehhez elég, ha kiveszel pár nap szabit, nem kell ténylegesen dolgoznod. És kaphatod egyszerre a gyest meg a táppénzt.
2016. jan. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

olyan opció nincs, hogy egyszerűen áttesznek gyesről tp-re :D

egyébként is gyed extra van, szóval gyest kapsz továbbra is.

tp kicsit hosszadalmasabb, először is, csak akkor lesz veszélyeztetett ha van szívhang, addig nem fog az orvos semmilyen papírt adni.

aztán be kell jelentened a főnöködnek, hogy visszamész dolgozni, ezt ugye legalább 30 nappal előbb kell megtenned, tehát utána egy hónapot kell várnod. és akkor elkezdheted a szabijaidat letölteni, majd ebből mehetsz vissza tp-re

2016. jan. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, de ezt nem tudom kihagyni: "A munkaköröm miatt veszélyeztetett terhes lennék"

ILYEN NEM LÉTEZIK!!!! A munkaköre miatt nem lesz egy egészséges kismama veszélyeztetett!!!


Az első problémás terhességed miatt még elhinném, bár minden terhesség más.

Szóval. Jelzed a munkáltatónak, hogy szeretnél visszamenni dolgozni. Ez 30 nappal korábban teszed, mint hogy munkába állnál. Kiveszel egy nap szabit, majd viszed a táppénzes papírt, így gyest ÉS táppénzt kapsz majd egyszerre.


De így csúnyán lehúzod a munkáltatót, a semmiért. Szóval ha nem egy nagy multinál dolgozol, ahol mindegy, akkor ne várd, hogy tárt karokkal fognak várni, ha egyszer vissza akarnál menni dolgozni...

2016. jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3as, bocs, de téged húz le, írta, hogy közalkalmazott :)


(mondjuk szerintem ez jár minden kismamának, de attól még én fizetem)

2016. jan. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!